מזה כחודש מתקיים בעיר קורס מיוחד, במהלכו רוכשים כעשרה משתתפים בעלי ותק רב בעולם התעסוקה כלים יישומיים, שיוכלו לשמש אותם גם בעתיד.

הקורס, שנעשה במימון מלא של קרן "מעגלים" ובפיקוח של משרד העבודה, כולל 15 מפגשים ו-120 שעות לימוד תיאורטיות ומעשיות, ומשתתפים בו אבות בית של מוסדות חינוך בעיר ועובדי אחזקה בעירייה.

"קרן מעגלים" הינה קרן, המאוגדת כעמותה ופועלת במימון המדינה, שהוקמה לטובת עובדים בני 50 פלוס, שעוסקים במקצועות שוחקים, בעלי 7 שנות ותק, על פי הקריטריונים שקבעה המדינה. הקרן מציעה אפשרות לשדרוג אישי ומקצועי, באמצעות הכשרות וללא עלות, הן מצד הארגון והן מצד העובדים עצמם.

מכללת אתגר, מיסודה של הסתדרות ההנדסאים, פיתחה בשיתוף עם הקרן קורס ייחודי לעובדים ברשויות מקומיות, אשר עוסקים בתחום האחזקה והבינוי של מבנים ומוסדות, לרבות בתי ספר. הקורס שפותח הינו קורס תיאורטי ומעשי גם יחד, והוא נוגע במרבית התחומים בהם עוסקים עובדים אלה ביומיום. מטרת הקורס היא לצייד את העובדים ב"ארגז כלים" שימושיים לצורך ביצוע עבודתם, באופן שיהיה בו כדי לשדרגם במקום עבודתם, וכן כדי לאפשר להם אופק תעסוקתי עד לגיל פרישתם.

מודיעין נבחרה כפיילוט לנושא. כהכנה לקורס הוקם צוות שכלל את אירית גל, תושבת העיר ומנהלת שיווק ופיתוח במכללת אתגר, וכן את ראשי האגפים הרלוונטיים מהעירייה. צוות זה בחן את התחומים הישירים והעקיפים בהם מתעסקים העובדים, תחומים להם יש צורך במתן מענה מקצועי. בסיום ההכשרה, שתסתיים בעוד כחודשיים, יקבל כל עובד תעודת גמר ובעיקר יצא עם יכולות יישומיות בתחומים כמו אינסטלציה, נגרות, גבס, קרמיקה, מנעולנות ועוד.