כל מי שעבר לאחרונה באזור מרכז העסקים הראשי של העיר, יכול היה לראות כי העבודות להקמתו מתקדמות מדי יום, הן מבחינת בנייני העסקים והמגורים והמבנים הציבוריים שמוקמים בו והן מבחינת דרכי התחבורה אליו שמתרחבות, משתנות ומשתדרגות.

דוגמה בולטת וראשונה לכך הייתה פתיחתו, לפני כחודשיים, של הצומת המחודש במפגש הרחובות לבונה, פיקוס, עמק איילון ותלתן. כמו כן, לאחרונה עדכנה העירייה על עבודות להרחבת הכיכר שבצומת דם המכבים ותלתן, ליד בניין העירייה, אותן ניתן לראות בימים אלה בשטח.

השבוע נמסר מהעירייה כי לאורך רחוב דם המכבים, שמהווה את הכניסה הראשית למע"ר, יוקמו שתי כיכרות נוספות שמטרתן למתן את התנועה ברחוב, שעתיד להיות עורק מרכזי שיאפשר כניסה ויציאה של כלי רכב למע"ר: במפגש עם רחוב אדמונית ובמפגש עם רחוב צאלון, ליד אולם הספורט "היכל החשמונאים". העבודות תימשכנה מספר חודשים ובמהלכן יבוצעו, מלבד הכיכרות עצמן, שינויים גיאומטריים והרחבה של המדרכה.

הכיכרות יתרמו לוויסות התנועה ויגבירו את בטיחות משתמשי הדרך. לאורך רחוב זה אף יוקם שביל אופניים, שיחבר את המע"ר לכניסה לעיר ויגיע עד למזרקה "כיכר שערי המים", שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות שדרות החשמונאים ודם המכבים. כמו כן, לרווחת התושבים, תוסדר במהלך העבודות רחבת החנייה שמול העירייה עם אספלט שיאפשר הכשרת חניון עם מאות מקומות חנייה מוסדרים.

במהלך העבודות ייתכנו שינויים בהסדרי התנועה, תושבי העיר מתבקשים לנסוע בזהירות בהתאם לתנאי הדרך.