אחרי שאילתות והצעות לסדר שנענו בנפנוף קל ובהבטחה ש"הדברים ייבחנו בעתיד" החליטה תנועת מודיעין חופשית שהנציג הבכיר שלה הוא חבר המועצה, אבי אלבז, על חניכת קו אוטובוס שיפעל בשבת. 

מדובר בקו שהיה אמור להתחיל לפעול בשבת הקרובה – 22 ביולי. הוא היה אמור לצאת בבוקר ב-09:30 מרחוב עמק החולה מס' 8 (מול בי"ס 'דורות'), לאסוף נוסעים ליד בניין העירייה, בעמק זבולון, בעמק בית שאן, בעמק האלה, ומשם אל מרכזי הבילוי בת"א ולחוף הים בת"א, ובחזרה בשעה 18:00 לעיר.

אלא שהתוכנית תידחה בשבוע אחד לפחות. אלבד מסביר למה: "בהמשך לפנייתי אתמול בלילה אל כל הנוסעים שנרשמו להסעות, חלק מהמשתתפים בהסעה שהייתה אמורה לצאת בשבת 22/07, הודיעו לי אתמול בערב שלא יגיעו להסעה בשבת הקרובה 22/07. לכן דחינו את ההסעה לשבת 29/07 באותן שעות".  

אלבז שנכח בישיבת המועצה האחרונה, מודע לכך כי העירייה בודקת אפשרויות של הפעלת אוטובוס בשבתות עבור בני הנוער, והוא אומר: "אנו מאחלים הצלחה לעירייה, מברכים על כך ורואים בכך הישג שלנו לאחר כמעט 4 שנים שבהן פניתי פעמים רבות אל ראש העיר, במכתבים ובהצעות לסדר, להפעיל תחבורה עירונית/ציבורית בשבתות על חשבון תקציב העירייה". 

הוא מציין כי ימשיך במאמצים לגייס תרומות נוספות בכדי לממן את ההסעות בשבתות הבאות, "זה תלוי מאד בהצלחתנו לגייס תרומות שיאפשרו לנו את המשך הההסעות כפי שתכננו עד סוף החופש הגדול" מסכם אלבז. 

 תרומות ותשלום דמי המנוי יהיו לחשבון של עמותת מודיעין חופשית על יום שלישי. חשבון העמותה הוא 051136, הבנק הבינלאומי (31), סניף מודיעין (128).