בשער: ההפגנה בפתח תקווה

המחאה החברתית חוזרת למודיעין ולצומת שילת: במוצ"ש הקרובה, בשעה 20:30 תתקיים הפגנת מחאה תחת הכותרת "מודיעין נגד השחיתות השלטונית". בכך מצטרפת גם מודיעין, שבתקופת המחאה החברתית הוקם בכניסה לעיר מאהל מחאה נגד יוקר המחיה, למוקדי ההפגנות הנוספות המתקיימות ברחבי הארץ זה השבוע ה-35 ברציפות: ראש פינה, נהריה, חיפה, עפולה, חדרה, נתניה, פתח תקוה, נס ציונה, ירושלים, אשדוד ובאר שבע תחת הכותרת "סופ"ש אצל היועמ"ש". 

למרות שמי שמובילים את ההפגנה הם אנשי מפלגת העבודה בעיר (לין דרור, גילעד ביהרי ואחרים), פורסם בדף האירוע כי "למען הסר כל ספק 'כל מוצ״ש אצל היועמ״ש' היא מחאה על-מפלגתית חוצת גושים. איננו קשורים ואיננו מייצגים כל גוף חיצוני שהוא. שמנו לעצמנו מטרות ברורות – חיסול השחיתות השלטונית האיומה הפושה בארצנו והגנה על הדמוקרטיה שלנו מפני תהליכים המאיימים לצמצמה ואף לכלותה". 

למרות הצהרה זו שרלוונטית יותר להפגנה בפתח תקווה, ספק אם בהפגנה "חוצת הגושים" במודיעין נראה למשל מפגינים של "יש עתיד" או ״כולנו״.

כזכור המחאה החלו בכיכר גורן בכיר המלאבסית, בסמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט במחאה נגד התארכות חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ובעד חופש הביטוי.  

בין המפגינים שהגיעו להפגנה שנערכה במוצ"ש האחרון בפתח תקוה: היו"ר החדש של מפלגת העבודה אבי גבאי, עו"ד אלדד יניב ממארגני המחאה, והעובד לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי.

לין דרור וגילעד ביהרי, היו מהפעילים הבולטים של המחאה החברתית בקיץ 2011, ביהרי במודיעין ודרור בירושלים. דרור אמרה השבוע: "לנוכח חקירות השחיתות, הניסיונות למרוח אותנו ולמסמס את החקירות, גם תושבי ותושבות מודיעין מצטרפים למחאה שמתפשטת בארץ". 

ביהרי: "יוקר המחייה, שעליו נלחמנו בכל הכח במחאה החברתית ב-2011 גם כאן במודיעין, מושפע ישירות מהשחיתות אליה נחשפנו. בשחיתות אין ימין ואין שמאל, אלא יש דין אחד. התא של אולמרט התפנה לא מזמן וכנראה שיש עוד ראש ממשלה שצפוי לאכלס אותו. עד שיסתיים ההליך הפלילי, קיים המישור הציבורי, ולכן ראש הממשלה חייב ללכת הביתה".

עו"ד ערן חרמוני, תושב מודיעין ומזכ"ל מפלגת העבודה שצפוי אף הוא להגיע להפגנה: "השלטון בישראל נמצא בפשיטת רגל מוסרית. הציבור מאס בהתנהלות זו, והציבור משווע לשינוי ולמנהיגות נקייה. אני שמח שגם בעיר תושבים לא נשארים אדישים ויוצאים למחות כנגד השחיתות השלטונית".