143 זוגות ממודיעין מכבים רעות עשו דרכם ב-2016 לעבר בית הדין הרבני הרלוונטי וסיימו כך את נישואיהם. מדובר בעלייה מזערית של 7% מול שנת 2015, בה 134 זוגות בעיר התגרשו.

 על פי הדו"ח השנתי שמפרסמת הנהלת בתי הדין הרבניים, בשנה שעברה התגרשו בישראל 10,841 זוגות, לעומת 10,653 ב-2015 – עלייה של פחות מ-2%. בראש הרשימה, ירושלים תל אביב, ראשון לציון, חיפה, פתח תקווה, באר שבע, נתניה, אשדוד חולון ורמת גן. מודיעין ממוקמת רק במקום ה-18 בטבלה המצערת הזו ונדמה כי כבר אף אחד לא יכול יותר להפיץ את האגדה האורבנית כי מודיעין היא בירת המתגרשים כפי שנטען בעבר בכל מיני מגזינים חדשותיים שעסקו בעיר.

בירת ישראל היא בעצם גם "שיאנית הגירושין 2016". מנתונים שמפרסמת הנהלת בתי הדין הרבניים עולה, כי ירושלים מובילה זו השנה הרביעית ברציפות את הרשימה הארצית של מספר קשרי הנישואים (הדתיים) שפורקו בה: 725 זוגות תושבי העיר נפרדו בגט בשנה החולפת, לעומת 701 בתל אביב.


 
מעניין לציין את אחוזים שבהם עלה או ירד שיעור המתגרשים בכל יישוב ועיר: בחצור הגלילית נרשם זינוק של 69%, בקריית טבעון – 58%, בתל מונד ובזכרון יעקב – 47%, ובמודיעין עילית ובגדרה – 45%. לעומתם, בקריית מלאכי ובאריאל צנח מספר הזוגות שהתגרשו בשיעור של 24%, ובאילת, בגן יבנה ובגבעת זאב נרשמה ירידה של 18%.

מנהל בתי הדין הרבניים, הרב שמעון יעקבי: "בשנה הקרובה נפעל לשדרוג מערכת המחשוב של בתי הדין ולהוספת דרכי תקשורת אלקטרוניות שייקלו ככל האפשר על בעלי הדין ועל עורכי הדין והטוענים הרבניים להגיש תביעות ובקשות בלא צורך להגיע באופן פיזי למזכירויות בתי הדין. כמו כן, נפעל לביצוע יעיל ומהיר ככל האפשר של פסקי דין לגירושין".