צילום אילוסטרציה: freepik

יום האישה הבינלאומי חל ב-8 במרץ בכל שנה, ובמודיעין הוא יצוין בתכנית של הרצאות, פעילויות, ופרויקט  "נעים להכיר" לאורך כל חודש מרץ:

במוזיאון מורשת החשמונאים במרכז העיר, יתקיימו שלוש הרצאות מרתקות:

ב-7.3 ההרצאה - היופי כן קובע - על תעשיית הקוסמטיקה בעולם הקדום. מרצה: ד"ר אביבית שוויקי.

ב- 14.3 - ההרצאה - "סיפור בדים",  אשר תעסוק בתעשיית הצבעים האבודה של העת העתיקה. מרצה: ד"ר נעמה סוקניק, רשות העתיקות.

ב-21.3 - ההרצאה -  לא כל הנוצץ זהב הוא - על זכוכית וזהב בעת העתיקה. מרצה: ד"ר יעל גורין-רוזן

מחיר כרטיס לכל הרצאה- 15 שקלים. הרשמה באתר המוזיאון.

ב-8.3, יתקיים במתחם ספייסמוד בכיכר התחבורה, יום מיוחד של הרצאות תחת הכותרת "שווה לי" על שוויון מגדרי בעולם העסקי-יזמי. ההרצאות יחלו בשעה 9:00 ועד 15:00 בצהריים והן יתמקדו בצמצום פערי האי שוויון בשוק העבודה והיזמות. בין ההרצאות המתוכננות - הרצאה על משא ומתן בעסקים ובחיים, כיצד לנצח הטיה מגדרית בעולם של אי שוויון, על חשיבות עצמאות כלכלית ועוד.

מחיר כרטיס לאדם לכלל ההרצאות-40 שקלים. 

פעילות אזרחים ותיקים לרגל יום האישה במודיעין:

האזרחים הוותיקים ייהנו ממבחר פעילויות חווייתיות להעצמה נשית:

ב-8.3 - הרצאה- "מתאים לי בול" -על נשים פורצות דרך כפי שמשתקפות בבולי ישראל. מרצה: תמר יברבוים.

בשעה 9:30 במפג"ש עמק בית שאן מול בית 7. מחיר כרטיס- 20 שקלים.

עוד באותו היום - סדנת "העוצמה שבסטיילינג" מפי אשרת גרייב. על דימוי גוף, סגנונות לבוש והתאמת המראה לחיי היום יום.

בשעה 11:00 במרכז האלה, עמק האלה מול בניין 26. מחיר: 20 ₪ בהרשמה מראש באתר העירייה.

ב-13.3 - הקרנת הסרט הצרפתי "איך להיות אישה טובה" והרצאה מפי רחל אסתרקין.  בשעה 17:30 במרכז האלה, עמק האלה מול מס' 26. מחיר: 25 ₪. רכישת כרטיסים מראש באתר העירייה.

לטובת הקהל הצעיר יותר, יתקיימו שתי פעילויות חשובות להעלאת המודעות לנושא אי שוויון מגדרי: החל מ-6.3 יתלו פוסטרים גדולים על גדרות בתי הספר העל יסודיים ברחבי העיר שבכל אחד מהם, יינתן זרקור על אישה שחוללה שינוי עבור נשים אחרות. נשים אלו נבחרו לאחר עבודה מאומצת של מחקר ולמידה ע"י מועצת התלמידים והנוער העירונית בהובלת נופר אלנברג, רכזת המנהיגות במחלקת הנוער. בנוסף, למשך שלושה ימים החל מ-8.3 ועד 10.3 יתקיימו הדרכות מעוררות ביקורת וחשיבה לתלמידים ותלמידות בני ובנות הנוער במסגרת תערוכה ייחודית של "המעורר" עמותה ארצית בנושא אי שוויון מגדרי. התערוכה תציג סקירה של 100 השנים האחרונות וציוני דרך משמעותיים. בסיום התערוכה יתנהל שיח פתוח עם התלמידות והתלמידים על אי שוויון מגדרי.

במרכז הרב תחומי יתקיימו לאורך חודש מרץ שלל הרצאות. בין היתר, הרצאות קצרות בסגנון "טד" על נשים יוזמות בעסקים, סדנת וידאותרפיה להעצמה וביטוי אישי, "שווה להוביל" שולחנות עגולים לשינוי מגדרי בעיר ועוד.

אירוע השיא יתקיים בסוף החודש בחמישי-שבת 31.3 עד 2.4 עם הפרויקט הקהילתי "נעים להכיר" במסגרתו עשרות נשים תושבות העיר יזמיות/עצמאיות, יפתחו את דלתות בתיהן במגוון הרצאות וסדנאות ללא תשלום.

ב-5.4 תיערך תערוכת "שיבוש" בבית האמנים ברעות. תערוכה שנתית לרגל יום האישה הבינלאומי שתעסוק במצבים שונים של שיבוש בחיים או ביצירה כמקור להתפתחות.


ד"ר אורנה מגר, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי: "הפעילות לקידום השוויון המגדרי בעירנו, מוטמעת בכל יחידות העירייה ובכל התחומים באג'נדה משותפת שאנו מובילים עם ראש ומחזיק התיק. הנושא המרכזי שלנו "שווה להוביל" משולב עם קבוצות תושבות ותושבים, המובילים יחד איתנו את הפעילויות המוצעות בחינוך, לנוער ולצעירים, להורים, לנשים בעסקים ובמנהיגות ואזרחות פעילה בעיר".

אור גרינפלד, מחזיק תיק השוויון המגדרי: "חודש האישה הוא הזדמנות להביא לקדמת הבמה את הסיפור של נשים מקומיות ופורצות דרך. זו זכות גדולה להכיר ולחשוף בכל שנה מחדש את העשייה הנשית המשמעותית שקורית כאם בעיר, נוסף על פעילויות נוספות בכל אגפי העירייה. אנחנו רוצים ורוצות בעירייה לקדם מנהיגות והשראה כדרך לדמיין תמונת עתיד, וזה נכון בכל תחום. שוויון מגדרי זו תפיסה חוצת מחלוקות ותחומים, ביום האישה כמו בשאר 364 ימות השנה האחרים. וזו גם התוכנית אותה אנחנו מקדמים בעירייה, פיתוח ראייה וחשיבה מגדרית בתחומי החינוך, הספורט ובתחומים נוספים עבור ילדים, בני ובנות נוער וכמובן הורים באמצעות כלים שונים ותהליכים רוחביים. הכל נעשה הודות לתושבים ותושבות מעורבים, מנהלי ומנהלות האגפים ועובדי ועובדות העירייה".