לא עבור כולם מהווה הבית מקום מבטחים.  בצל הקורונה, מסתמנת לאחרונה עלייה מדאיגה באלימות במשפחה ברחבי הארץ. גם במודיעין מכבים רעות, על פי נתוני המרכז למניעת אלימות באגף לשירותים חברתיים, ניכרת בשלושת השבועות האחרונים עליה במספר הפניות - כעשר פניות חדשות, חלקן של גברים שהגיעו בבקשה להליך טיפולי, הנמצאות בתהליך בדיקה ובירור. בנוסף, מדווחים באגף על עלייה בעצימות הקונפליקטים ועוצמת האלימות, במקרים החדשים ובאילו המטופלים ומוכרים לאגף.

בשל המצב בארץ והעלייה הגואה במספר מקרי האלימות כנגד נשים, במהלכו נרצחו  8 נשים מאז תחילת סגר הקורונה, ו- 11 נשים ותינוקת מאז תחילת השנה, אורגנה עצרת מחאה ארצית שתתרחש במספר מוקדים ברחבי הארץ, הערב. העצרת המרכזית תתקיים בתל אביב.


גם במודיעין מכבים רעות מצטרפים למחאה ואומרים די לאלימות נגד נשים. הערב, מתקיימת עצרת מחאה עירונית, החל מהשעה  18:00 בצומת 431 - שדרות יצחק רבין. נשים וגברים תושבי העיר יתכנסו יחד בדרישה לשים סוף לאלימות נגד נשים והעברת תקציב לתכנית הלאומית למניעת אלימות במשפחה.

המשתתפים מתבקשים לשמור על הנחיות משרד הבריאות, לעטות מסיכה ולשמור על מרחק של שני מטרים אחד מהשני


עדי מן, מחזיקת תיק שוויון מגדרי: "ההתעלמות של המדינה מהתופעה הנוראית, המורכבת והמדאיגה הזו היא בושה. לא יתכן שלנשים שחוות אלימות במשפחה,  אין למי לפנות ואינן יכולות להרגיש מוגנות. אנחנו נצא לרחובות גם הפעם, כמו שיצאנו בשנה שעברה ולפני כן, עד שיהיה שינוי בתפיסה ונשים וילדיהן יוכלו לחיות בשלום ובלי פחד!"

עמיעד טאוב, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק שירותים חברתיים: "האלימות כנגד נשים היא מכת מדינה שעל כולנו מוטלת האחריות לעסוק במניעתה. המרכז למניעת אלימות באגף פועל יחד עם המשטרה לשיפור המענים בכל עת וגם אם בעיר שלנו מדובר במספרים קטנים יחסית למספרים בארץ, כל אישה היא עולם ומלואו ועלינו מוטלת האחריות לעסוק במניעה ובסיוע לצמצם לחלוטין את מספר הנפגעות בעיר עכשיו בצל הקורונה ובכלל, ולשפר את המענה הניתן להן"