מאת: מערכת מודיעינט

באוגוסט 2017 פרסמה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מכרז חדש, כאשר לראשונה בתולדות העיר המגרש יועד לבניית  בית מלון. בעירייה התקבלו פניות של מספר גורמים בעלי רקע בתחום המלונאות בארץ שהתעניינו באפשרות להתמודד במכרז, אך מי שזכתה לבסוף היא חברת קנית השלום השקעות בע"מ, מקבוצת עזריאלי. החברה תשלם 101,555,555 ש"ח ותוכל לקבל ממשרד התיירות מענק של עד 33% מעלות ההקמה של בית המלון.

המגרש ששווק נמצא בקצהו הצפוני של המע"ר, בין קניון עזריאלי לתחנת הרכבת "מודיעין מרכז".  בית המלון יהיה חלק ממתחם רב שימושי הכולל 80 יחידות דיור, אזורי מסחר ומשרדים ו-  50 חדרי מלון.  אורחי המלון יוכלו ליהנות מיתרון של קרבה למרכז, לירושלים ולשדה התעופה. 

כידוע, מרכז העסקים החדש של העיר יכלול מדרחוב, שטחי מגורים, מסחר ומשרדים, מסעדות ובתי קפה, ספריה, מלון, טיילת ירוקה  וכן מרכז רב תכליתי שיאפשר קיומן של הופעות ואירועים, שיהפכו את האזור לאחד ממרכזי העיר היפים והמתקדמים במדינת ישראל.

שר התיירות יריב לוין: "בניית המלון תאפשר לנצל את המיקום של מודיעין ואת הקרבה של העיר למרכז, לירושלים וגם לנתב"ג, ותתרום להפיכתה של העיר למוקד תיירותי. המהלך הזה הוא תוצאה ישירה של ההחלטה שקיבלנו, לפיה גם מודיעין תהיה חלק ממפת העדיפויות, באופן שמי שמקים בה מלון יכול לקבל מענק של כ- 30% לבנייה, דבר שללא ספק היווה תמריץ לבניית המלון. אני משוכנע שהמהלך יתרום לכלכלת העיר ולרווחת תושביה"ץ

ראש העיר חיים ביבס: מודיעין מכבים רעות, העיר המתוכננת ביותר בישראל, הממוקמת במרכז הארץ, הפכה מיום הקמתה, לפני שני עשורים, לעיר גדולה ומובילה ונחשבת למבוקשת לתושבים ולבעלי עסקים. טבעי ומתבקש, שבעיר שמתפתחת בקצב מהיר ושקיימים בה ממצאים ארכאולוגיים ייחודיים עוד מימי החשמונאים, נפעל להשקיע גם בתחום התיירות. תוצאות המכרז ומספר ההצעות שהוגשו, מעידות יותר מכל על האטרקטיביות של העיר והפוטנציאל הרב הגלום בה. אני בטוח כי המלון, אשר ייבנה במרכז העסקים החדש, יהווה מוקד משיכה תיירותי לתושבי הארץ ולתיירים מחו"ל".

 

צילום: Depositphotos