התרגיל, שנערך לאורך יום שלם, נפתח בבניין העירייה ע"י ראש העיר, חיים ביבס ונוהל לאורך כל התרגיל ע"י מטה החירום העירוני, שישב במרכז ההפעלה. התרגיל עסק בתרחיש מלחמה מאתגר ורב אירועים מתגלגלים הכולל ירי טילים לעבר העיר, הפסקות חשמל ממושכות, חסימות כבישים, פתיחת מרכז לקליטת משפחות והתמודדות עם אירועי טרור שונים בעיר.

בתרחישי חירום שכאלה העירייה עברה למבנה ארגוני של מטה חירום עירוני, כאשר כל מנהל מכלול נדרש להתמודד עם מצבים מורכבים במרחב העירוני, בהיבטים של שירות לתושבים והמשך תפקודה של העיר בדגש על מתן שירותים חיוניים. במסגרת התרגיל הוקפצה גם יחידת החילוץ וההצלה לאתר הרס מדומה ו"חילצה" לכודים מתוך ההריסות. ליחידה חברו עובדי עירייה מהאגפים השונים שסייעו במאמצי החילוץ.

מעיריית מודיעין נמסר כי בסיום התרגיל בוצע סיכום ראשוני של גורמי העירייה ופיקוד העורף, ממנו עלה עולה כי מנהלי המכלולים והעובדים בעירייה מוכנים לשעת חירום.

ראש העיר, חיים ביבס: "במערכות הקודמות ראינו את מידת החשיבות של הרשות המקומית ביצירת תחושת מוגנות לתושב. בתרגיל החירום החשוב שביצענו התפתחה סיטואציה מורכבת ומאתגרת עבור עובדי הרשות ואני גאה ברצינות, החשיבה המערכתית והתפקוד המרשים שניכר בתרגיל. העובדה שבתרגיל לקחו חלק כמעט כל עובדי העירייה, מראה את החשיבות הרבה שאנחנו מייחסים לנושא, פה בעיר. ואני רוצה גם להודות לשותפים שלנו, אנשי פיקוד העורף, רח"ל ונציגי משרדי הממשלה, שנותנים מענה מקצועי וחשוב מאין כמוהו, להכשרת העירייה לאורך כל השנה."

מ"מ ראש העיר, מחזיק תיק הביטחון, שלמה פסי: "תרגיל החרום שהתקיים בימים אלו הוא בעל חשיבות גדולה בריענון הנהלים , ותרגול אגפי העירייה והמתנדבים למילוי המשימות החיוניות להצלת חיים ואספקת שירותים חיוניים בשעת חרום. התרגיל שהתקיים לאחר שנתיים של מגפת הקורונה אפשר להסיר חלודות ולבנות גם נדבך נוסף בהתכוננות העירונית שלנו. התרגיל הוכתר בהצלחה גדולה וזכה להערכה גבוהה של הגופים החיצוניים . כול הגופים למדו , שכרנו ה בלקחים  שהופקו ובשיפורים  שיישומו כתוצאה מהניסיון שהצטבר. תודה דולה לאגף הביטחון בעירייה ברשותו של שמוליק כהן שהוביל את התרגיל וכמובן גם לכול ראשי המכלולים ושאר בעלי התפקידים ובתקווה שנמשיך רק לתרגל ושלא נזדקק להפעיל המערכת הזאת, מעבר לתרגולים".