צילום: ארגון ידידים, סניף מודיעין

היום, ראשון, 14.6.20, התקבלה בשעה 14:15 קריאה במוקד 'ידידים' אודות תינוק שננעל בשגגה ברכב לעיני אמו ברחוב תשרי במודיעין.  איתן פאווה- סג"מ סניף מודיעין, שאול יאמין, ליטל וייס, מתן יהושע ומשה דאבח- כונני הסניף המודיעיני, נענו לקריאה והגיעו במהירות למקום.

בתחילה כוחות משטרה וכיבוי ניסו לפתוח את הרכב באמצעות ניפוץ חלון קטן אחורי אך ללא הועיל. לאחר מכן, כונני ידידים עמלו באמצעות הציוד הייעודי שברשותם, בסבלנות ובמקצועיות, הצליחו לשלוף את המפתחות, לפתוח את הרכב ולחלץ את התינוק בשלום.

משה דבאח: ”הרכב שננעל עם התינוק בתוכו חנה בחניון מקורה. כוחות משטרה וכיבוי שהגיעו אף הם למקום שברו חלון אחורי קטן כדי לנסות לפתוח את הידית דרכו. מאחר ומדובר ברכב עם נעילת ואקום, שבירת החלון לא עזרה וידית הרכב לא נפתחה מבפנים. רגע לפני שבירת חלון נוסף, זיהינו כי מפתחות הרכב נמצאים על מושב הנהג. פעלנו בסבלנות לפתיחת הדלת באופן שייתר שבירת חלון. כל אותה העת האמא שרה לתינוק מעבר לחלון. לבסוף הצלחנו לשלוף את המפתחות, לפתוח את הרכב ולחלץ את התינוק הקטן. השמחה וההערכה של הכוחות במקום כלפינו, מתנדבי ידידים, יחד עם המראה של האמא מחזיקה שוב את התינוק שלה בידיים, ריגשו אותנו מאוד".

בידידים חוזרים ומבקשים מההורים שלא להשאיר ילד ברכב סגור, אף לא לרגע קצר, מחשש לנעילה. מומלץ תמיד להשאיר דלת או חלון פתוחים.