צילום אילוסטרציה: Depositphotos

בית משפט השלום ברמלה גזר שישה חודשי מאסר על אליהו אליאב מועלם, תושב מודיעין בן 29, אשר הורשע בהסתה לאלימות וגזענות כלפי ערבים.

על פי כתב האישום, על רקע החטיפה והרצח של שלושת הנערים  וכן על רקע רצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר, פרסם מועלם בחשבון הפייסבוק שלו, בהזדמנויות רבות, קריאות  לביצוע מעשי אלימות וטרור נגד ערבים. בנוסף, הוא פרסם קריאה לנקוט באלימות כלפי חברת הכנסת חנין זועבי. עוד צוין כי הוא קרא למעשי אלימות וטרור נגד ישראלים המחזיקים בדעה פוליטית "שמאלנית". 

בין היתר כתב הנאשם בחשבונו האישי -  "יאללה לרצוח בלי לבדוק הרבה מי הוא אותו בן אדם". ביום חטיפת הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר, פרסם הנאשם כמה פוסטים, וביניהם: "מוות לכל הערבים...יהודים התאחדו! לרצח הערבי הבא קדימה". על חנין זועבי כתב הנאשם: "מוות לחנין זועבי. חבר'ה בכבוד שלכם תחטפו אותה ותעמיסו לי אותה לבית.אני אטפל בה". עוד פרסם הנאשם גם דברי עידוד למעשי אלימות כנגד יהודים ישראלים המחזיקים בדיעה פוליטית "שמאלנית", כגון - "ימותו השמאלנים לפני הערבים!" ופוסטים נוספים ברוח דומה. 

כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, כפי שנדרש על פי דין, נוכח אופי העבירות המשיקות לחופש הביטוי.

בהחלטת בית המשפט נכתב כי  "בעולם הטכנולוגי העכשווי, העבירות אינן דורשות השקעת מאמץ -  די במחשב המחובר למרשתת, מקלדת, והנה יכול אדם בהקשה על כפתורים לשלוח דברי בלע והסתה בתפוצה רחבה מאוד. בימים שכאלה קיים אינטרס ענישתי ברור של הרתעת היחיד והרתעת הרבים, נוכח הקלות והנפיצות של הפרסום בפייסבוק, עת כל מקיש מקלדת היה למפרסם ברבים". מנגד ציין בית המשפט את העובדה כי מועלם הודה מיידית והביע חרטה מלאה, וכן את התהליכים החיוביים שעבר מאז. בסופו של דבר החליט השופט לגזור עליו 6 חודשי מאסר בפועל.