ביום הכיפורים, יצאו כמיטב המסורת, ילדים, הורים ותושבים רבים, אל הכבישים הפנויים מרכבים בדרך כלל ביום זה, כשהם רכובים על אופניים, קורקינטים, או מטיילים רגלית. בצאת יום הכיפורים החלו להתפרסם בקבוצת הפייסבוק "מודיעין שלנו", פוסטים של תושבים, המעידים כי במהלך יום הכיפורים נתקלו בכלי רכב, בהם נהגו ונסעו ערבים, אשר נסעו בפראות בכבישי העיר, הפחידו, צפרו לאנשים והטרידו אותם.

א', תושבת העיר, כתבה כי "בערב כיפור, כשכולם יצאו וטיילו ברחבי העיר, בזמן שכל הילדים רוכבים בכביש, כמנהגנו מדי שנה. עברו רכבים במרכז העיר (מול היכל התרבות) 5 רכבים עם כמה ערבים, ונסעו בהפגנתיות עם אורות מהבהבים וסיגריות בפה. כשעצרנו אותם והסברנו להם שיסעו בזהירות ושאנחנו בערב חג, הם טענו שהם התבלבלו בדרך ושהם באו מתל אביב. השיא היה הרכב ה- 6 שנסע מהר בעמק דותן וכשסימנו לו להאט הוא הגביר מהירות וכמעט דרס את אחד התושבים. כמובן שהודענו למשטרה והם מצדם אמרו שזה חוקי לנסוע בערב חג."

תושבת אחרת ממודיעין העידה גם היא: " ברחוב עמק דותן בהיכל התרבות עברו מס' רכבים כשאחד מהם האיץ וכמעט דרס מספר הולכי רגל. היו לכך המון עדים. זה היה מכוון לחלוטין."

עוד תושבים חיזקו את סיפורה של כותבת הפוסט וכתבו: "באיזור שאנחנו היינו, אנשים עצרו פיזית כל רכב שעבר ובוודאות מאה אחוז מהרכבים המדוברים היו עם ערבים בתוכם"

מדוברות עיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי: "כידוע, על פי חוק אין איסור נהיגה במהלך יום כיפור. תושבים העדים לנהיגה שאינה בטיחותית, מוזמנים לפנות בזמן אמת הן למשטרת מודיעין והן למוקד העירוני".

ממשטרת ישראל נמסר: "במשטרה התקבל במהלך החג דיווח על רכב אחד. הדיווח נבדק על ידי השוטרים שהגיעו למקום ופתחו בסריקות לאיתורו. מעבר לכך לא התקבלו במשטרה תלונות נוספות בנושא".

צילום אילוסטרציה: Depositphotos