אנשי הקרן הקיימת לישראל דיווחו באחרונה על תופעה מטרידה שבה עשרות כלי רכב נוסעים בשבילי יער בן שמן הסמוך למודיעין,  ומשתמשים בשביליו ככביש במטרה לעקוף את הפקקים על כביש 443 . לדברי גלעד מסטאי, מנהל אזור שפלה וחוף בקק"ל: "שבילי היער ושבילי הנוף הופכים לכביש מעלה אבק ומפר שלווה וגם מסכן את המטיילים ואת הנוסעים עצמם."

לדברי מסטאי, "מטרת דרכי הנוף היא להעניק חוויה למבקרים ביער בין העצים. כיום, נהגים רבים משתמשים בדרכי נוף אלה ככביש עוקף פקקים. הם גם נוסעים מהר ומסכנים את הציבור וגם מהווים גורם מפריע למרקם החיים ביער".

אנשי קק"ל מדווחים כי לא רק שהנהגים משתמשים בשבילי היער כדרך קיצור, אלא שהם גם נוהגים בפראות ובמהירות, שלא בהתאם לתנאי הדרך וחלקם כבר היו מעורבים בתאונות דרכים.

מסטאי: "חשוב להבין שתנאי השטח אינם מיועדים לנסיעה מהירה. הנוסעים בתוך היער במטרה לעקוף פקקים למעשה מסכנים את הנוסעים עצמם ואת המטיילים בדרך. רק לאחרונה היינו עדים לתאונה בתוך היער של רכב שהתהפך במהלך נסיעה מהירה בתוך יער בן שמן".

מסטאי מסביר כי ליער בן שמן יש משמעות אקולוגית רבה וכי תנועת המכוניות מעלה אבק, פוגעת בבעלי החיים  ובצומח ומרחיקה מטיילים מן היער. "צריך להבין שיש בעלי חיים שחיים ביער ושימוש ביער ככביש הורס את המטרות שלשמן היער ניטע".  הוא מוסיף כי קק"ל לא תאפשר יותר מעבר של מכוניות בתוך היער כדרך עוקפת פקקים ותיאלץ לבצע חסימה בזמן הקרוב. "המבקרים ביער יוכלו להגיע וליהנות בו אך לא כדרך עוקפת פקקים."