צילום: דוברות עיריית מודיעין

בחודש הבא (פברואר 2022) צפויים להכנס ראשוני הדיירים לשכונת מורשת החדשה, ב- 116 יחידות דיור של פרויקט המגורים 'דורון לוי'.  פרויקטים נוספים נמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים, והשכונה צפויה להתאכלס עד חודש יוני  ב- 454 יחידות דיור, 70% מתוכן הן פרויקטים של דיור למשתכן.

החברה הכלכלית לפיתוח מודיעין, (החכ"ל), אשר אחראית על עבודות פיתוח השכונה, מדווחת כי היא ממשיכה להתקדם עם עבודות הפיתוח במרץ, על אף שהשכונה נמצאת בבנייה אינטנסיבית.

תושבי השכונה יוכלו ליהנות גם מפארק 'חירבת א-שון', הפרויקט הארכיאולוגי המיוחד שמוקם בלב השכונה, בהובלת רשות העתיקות. מתחם זה נמצא בשלבי עבודה מתקדמים - הסתיימו העבודות להקמת שבילי ההליכה המונגשים ברחבי הפארק ובנוסף, מבוצעות עבודות להקמת שלוש גינות משחקים ברחבי השכונה, אחת מהן בסמוך לפרויקט המגורים הצפוי להתאכלס והיא תיפתח יחד עם האכלוס. עוד מעדכנים בחכ"ל כי בוצע ריבוד ראשון של אספלט בכבישי השכונה ויש היערכות לקראת ביצוע צומת מרומזר שיהווה כניסה נוספת לשכונה מכיכר פז.

מאגף מבני ציבור בעירייה מדווחים כי תשעה גני ילדים נמצאים כרגע בשלבי בנייה וכן, בית ספר יסודי ממלכתי. בקרוב יחלו עבודות להקמת בית ספר יסודי ממלכתי דתי, שמונה גני ילדים נוספים ושני בתי כנסת. בנוסף, בית ספר על יסודי ממלכתי דתי נמצא בשלבי אישורים לקראת תחילת עבודות ההקמה.