שבוע הספר מתקרב ולכבודו מפרסמת רשת הספריות הציבוריות בעיר נתונים על הרגלי הקריאה והשאלת הספרים של תושבי מודיעין מכבים רעות.

ברחבי מודיעין קיימות שלוש ספריות ציבוריות - הספריה ע"ש  שכטר ברחוב עמק דותן, ספריית הכרמים וספריית רעות. 21,785 בתי אב מנויים בשלוש הספריות, אליהם הצטרפו  239 בתי אב נוספים כמנויים חדשים לספריות הציבוריות בעיר, בשנת 2021.

נתוני השאלת הספרים מעידים כי תושבי העיר אוהבים לקרא ספרים. נתון מרשים מגלה כי ב- 2021, עד כה בוצעו  34,739 השאלות ספרים ממגוון ז'אנרים, כאשר שיא ביקוש לספרים היה בתקופת הסגר, על אף שספריות העיר היו סגורות, אז הושאלו כ- 10,000 ספרים דיגיטליים, נתון מרשים בהחלט.

ומי הם הספרים האהובים במצעד ההשאלות?

סדרת ספרי "הארי פוטר", נמצאים בראש מצעד ההשאלות. אחריהם, הספרים "אות אתנה", "הזמיר", הנסיכה בשחור" ו"איש הכלב".

הסופרים האהובים שספריהם הושאלו הכי הרבה פעמים על ידי תושבי מודיעין הם – גלילה רון פדר עם 2,339 השאלות, ג'ף קיני, ריק רירדן וזוהר אביב.


שבוע הספר יצויין ברחבי העיר עם מפגשי סופרים ושעות סיפור לילדים בספריות הציבוריות, יריד ליוצרים מקומיים ומופעים במרכז העיר, הצגות ושעות סיפור בשכונות והשקה של ספרייה קהילתית ראשונה בעיר, עם שלל ספרים שנתרמו ברוחב לב על ידי התושבים, בפארק ברחוב יער יתיר בשכונת נופים. זוהי הספרייה הראשונה מתוך עשר ספריות שעתידות להיחנך בהדרגה בעיר.