מאת: לימור בן שמחון | צילום: מודיעינט

ראשי ערים ברחבי הארץ יצאו אמש והבוקר נגד דברי שר החינוך רפי פרץ, אשר נשאל בריאיון ב"ידיעות אחרונות" כיצד היה מגיב אם אחד מילדיו היה מגלה נטייה מינית שונה, והגיב - "ילדיי גדלו בצורה טבעית ובריאה".

גם ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ויו"ר השלטון המקומי בישראל, חיים ביבס, הגיב בביקורת על דברי השר וקרא לו לחזור בו מהתבטאויותיו השנויים במחלוקת. עוד הודיע ביבס כי הורה לקיים היום בבתי הספר בעיר שיח על שיוויון, פלורליזם וקבלת האחר.

בפוסט שפרסם אמש (11.1.20) בעמוד הפייסבוק שלו, כתב ביבס כך:

"קראתי במהלך סוף השבוע את הראיון עם שר החינוך ואני מצר על התבטאויותיו וחושב שטוב יהיה אם יחזור בו מדבריו. 
מודיעין מכבים רעות היא עיר פלורליסטית, המאפשרת לכל אדם לחיות את חייו כראות עיניו וזאת מתוך מדיניות של קבלה והכלה של כלל האוכלוסיות המתגוררות בה ומתן סיוע וקידום צרכים של האוכלוסיות שונות, ללא קשר לזהות שלהן או למגדר שלהן. 
עם צאת השבת הנחיתי את ראש מינהל החינוך שלנו, כי תנחה את כל מנהלי בתי הספר בעיר להקדיש את תחילת יום הלימודים מחר לטובת שיח פתוח בין התלמידים ולהדגיש, כי אחד הערכים החשובים ביותר במערכת החינוך שלנו הוא ערך השוויון בין אדם לאדם - כל יום כל היום, כך היה וכך יהיה גם בעתיד!"

עוד הוסיף ביבס: "ראוי שבמקום להפריד ולשלול לגיטימציה מקהילת הלהט"ב, מערכת החינוך תפעל להנחלת ערכי קבלה, פלורליזם ושוויון בין כלל התלמידים. צמצום הפערים לא מתבצע רק בין יישובי המרכז לפריפריה, אלא גם באמצעות קבלת האחר וחינוך לאהבת האדם באשר הוא.  אני קורא גם לכל חבריי ראשי הרשויות להצטרף אליי, ולהעמיד את הנושא במקום הראוי לו."