מאת: רמי היפש

שנתיים לאחר שפתחה במרכז התעסוקה במודיעין מכבים רעות את מרכז המיון המרכזי שלה, הודיעה באחרונה חברת דואר ישראל על הרחבת הפעילות שלה במודיעין על ידי רכישת מחסנים לוגיסטיים ליד מרכז המיון שיהפכו את המקום לקריית הדואר הראשית של ישראל.

ההקמה של מרכז הדואר, או בלשון דואר ישראל, 'הקריה הדוארית', צפויה להתרחש בתחילת 2020. הקריה שההשקעה בה ובמחסנים הלוגיסטיים הצמודים לה צפויה להיות יותר מ-100 מיליון שקל, תשתרע עד שטח של כ-50 אלף מ"ר.


הקריה תכלול אזורים תפעוליים למיון ומסירת חבילות ומכתבים. מטה חברת הדואר, שחצוי כעת בין תל אביב וירושלים ומונה כ-1,000 איש אמור לעבור למודיעין.


דני גולדשטיין, מנכ"ל הדואר, הסביר את ההשקעה בקריה, בהתמודדות של הדואר מול הסחר המקוון. הרבה יותר אנשים קונים כיום באינטרנט ודואר ישראל הוא הממיין והמחלק הראשי של חבילות אלה: "ההחלטה על הקמת המחסנים הלוגיסטיים במודיעין, בנוסף למרכז המיון הארצי למיון חבילות שנפתח לפני כשנתיים וחצי במקום, נובעת מהגידול המואץ בשוק הסחר המקוון וכחלק מההתמודדות של חברת דואר ישראל עם אתגרי הענף המצריכים היערכות שונה", הודה גולדשטיין.

הפתיחה של מרכז המיון ב-2017 שינתה את היחס לדואר ישראל. עד לפני שנתיים התדמית של הדואר כמחלק וממיין החבילות המקוונות היתה רעועה והחברה ספגה ביקורת על חבילות שנתקעו בדרך ולא הגיעו ליעדן ועל שירות אטי. הרפורמה בדואר, שכללה גם את הקמת המרכז במודיעין החזירה את אמון הציבור בדואר.

על פי נתוני הדואר, ב-2018 החברה מיינה ומסרה 65 מיליון חבילות. עד סוף השנה הנוכחית המספר אמור לעלות ל-70 מיליון חבילות.

לפי גולדשטיין, הבחירה במודיעין היתה גם בגלל המרכזיות שלה. העובדה שהיא נגישה לשדה התעופה ולצירי תחבורה מרכזיים – כך המחסנים הלוגיסטיים שייפתחו במקום יהיו נגישים לכל מקום."

צילום: דואר ישראל, ארכיון מודיעינט