תושבים משכונת הנביאים במודיעין נקנסו היום, עקב הוצאת גזם וגרוטאות אל הרחוב, אשר חסמו את המעבר במדרכה להולכי הרגל.

מבירור שנעשה על ידי הפיקוח העירוני התברר כי מדובר בבעלי דירה ששיפצו את ביתם והשליכו על המדרכה כמויות גדולות של גזם וגרוטאות כמו ארונות, קרטונים ודברים נוספים שגרמו לחסימת המדרכה. אנשי הפיקוח העירוני איתרו את בעלי הדירה וקנסו אותם בקנס על סך 475 ₪. כמו כן, נדרש העובד שערך את השיפוץ מטעם בעלי הדירה לפנות את המדרכה ולהציב את הגזם באופן מסודר במפרץ חנייה.

תופעת הוצאת כמויות גדולות של גזם אשר חוסמות את המדרכה מוכרת היטב לאנשי הפיקוח העירוני, בעיקר לקראת תקופת החגים, שמאופיינת בשיפוצים רבים.

מהעירייה נמסר כי התושבים מתבקשים להקדים ולהוציא גזם וגרוטאות יום לפני מועד הפינוי, בהתאם לימי הפינוי של כל שכונה ושכונה ולנקודות האיסוף בלבד ועד ליום  5.9.18  בשעה  10:00.

עוד מבקשים מהעירייה להדגיש כי תושב אשר יוציא גזם או גרוטאות לאחר תאריך זה ולא בהתאם לימי ההוצאה הידועים ומופיעים באתר העירייה, תבוצע אכיפה בהתאם לחוק העזר העירוני. עוד נמסר כי פינוי גזם בחול המועד יתבצע במתכונת רגילה, כאשר בימים ראשון ורביעי יבוצע הפינוי בשכונות הפרחים, הנחלים הציפורים ומכבים. בימים שני וחמישי מתבצע בשכונות הנביאים, המגינים, הכרמים וברעות צפון. בימי שלישי ושישי יבוצע פינוי הגזם בשכונות משואה, השבטים, מוריה, אבני חן וברעות דרום.

בערב חג ראש השנה, יום ראשון 9.9.18, יבוצע פינוי האשפה החל מהשעה 22:00 במוצאי השבת בשכונות: הפרחים , הנביאים , הכרמים , המגינים , אבני חן , נחלים, משואה, השבטים, מוריה, ציפורים , מכבים רעות .

בערב סוכות, יום ראשון 23.9.18, יבוצע פינוי האשפה בשכונות: הפרחים, הנביאים, הכרמים, המגינים, אבני חן ומכבים רעות. במהלך ימי חול המועד סוכות פינוי האשפה ייעשה במתכונת הרגילה.