השבוע נערך במודיעין מכבים רעות קורס הכנה למבחן התיאוריה - ללא עלות.  את הקורס מעביר סגן ראש העיר אילן יאיר בן-סעדון המחזיק בתיק התחבורה ובטיחות בדרכים. לאור ההיענות הרבה לאחר הפרסום הראשון על כוונת פתיחת הקורס, בן-סעדון החליט לקיים את הקורס בשני מחזורים.

בן סעדון מנחה את הקורס בהתנדבות ומספר כי: "כחלק משליחותי למען הציבור בעיר, לקחתי על עצמי ללמד בהתנדבות את בני הנוער, מתוך אמונה שכמו שאפשר ללמד דור שלם לא לקטוף פרחי בר נוכל ללמד גם דור שלם לנהוג נהיגה נכונה וחכמה. על כן, אני קורא לקחת חלק במאבק המשותף של כולנו, בואו ללמוד וביחד נצמצם את היקף תאונות הדרכים והנפגעים, ונשנה את גרף הסטטיסטיקה".

הקורס מתקיים במתחם הנוער "מקפה לאוזן", כאשר כל מחזור נמשך לאורך של כ- 5 מפגשים."כנבחר ציבור בהווה הפועל למען בני הנוער ובעברי עסקתי בהוראת נהיגה – החלטתי לשלב את השניים לכדי פרויקט חדש, לימודי תאוריה ללא עלות, עבור בני הנוער שצריכים לימוד אישי וחוויתי", אומר בן סעדון, ומציין כי מעבר ללימוד החומר הנדרש כדי לעבור את מבחן התאוריה כגון: תמרורים, חוקי התנועה, הבטיחות בכביש, הכרת הרכב ועוד, הוא מתמקד גם בהקניית ערך מוסף - נהיגה נכונה לנהגים הצעירים שבקרוב יקבלו רישיון ויהפכו לנהגים מקצועיים.  עוד הוא  שם דגש בקורס על מודעות לנהיגה נכונה, תשומת לב להולכי רגל, היעזרות בסימנים מעידים, נהיגה בסבלנות ובאדיבות, מצב הכביש, מזג האוויר ועוד.

את הקורס מעביר אילן בעזרת ערכת למידה שכתב איתמר לוין - כותב ספרי התעבורה בליווי מצגות וסרטונים, ומדגיש כי "האחריות בכביש מוטלת אך ורק על הנהג - אדיבותו של הנהג בכביש, שמירת מרחק, לחץ חברתי המופעל ע"י החברים באוטו, על ההגבלות והאיסורים (נהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, שימוש בנייד בזמן נהיגה ועוד...) כל אלו הם דברים עליהם חשוב לדבר ולהדגיש".