מאת: גיא גפן

מדינה שלמה הוכתה בתדהמה לפני כשבוע בעקבות אסון המעלית בת"א, בו מצאו את מותם הטראגי דין שושני וסתיו הררי לאחר שלא הצליחו להיחלץ מהמעלית שהובילה אותם לחניון, זאת בעקבות ההצפה העזה שפקדה את הבניין.

דין שושני ז"ל | צילום מסך מפייסבוק

ציון שושני, אביו של דין ז"ל, הינו דמות מוכרת ומוערכת במודיעין מכבים רעות. ציון הינו הבעלים של פיצריית 'כן לפיצה' במרכז קייזר בתשע השנים האחרונות. בסוף השבוע החולף פוסט אחד ברשת החברתית של תושב העיר הצליח להרטיט את הלבבות, כאשר הוא קורא לכל תושבי העיר להצביע ברגליים ולפקוד את הפיצה השכונתית בקומה ה-2 של המרכז המסחרי ולהתגייס בכוח קנייה כדי לעזור להמשך קיום העסק.

ציון שושני, הבעלים של "כן לפיצה" במודיעין

כעת, בתום השבעה, התפנה ציון שושני לדבר לראשונה על האסון הנורא בו שכל את בנו:

"הילד שאיבדתי הוא לא רק הילד שלי, זה הילד שלך, זה הילד של האדם הרגיל שעובר ברחוב. זה אור גדול שעזב את העולם, אחרת לא יכול ששני אנשים אנונימיים עושים כזה רעש תקשורתי כלל עולמי, שמשפיע על כולם והלבבות של כולם רוטטים. בורא עולם עשה זעזוע אדיר. לקח שני טהורים ושם אותם במעלית, סגר אותה על בוריה, אי אפשר לצאת ממנה, והטביע במים טהורים של מי גשם קרים. הילדים מתו מהיפותרמיה מיידית ולא מטביעה, נשמתם יצאה אל הבורא המיטיב", סיפר בגילוי לב ציון שושני.

"יש הרבה סימני שאלה ואי הבנות. עד עכשיו, שבוע אחרי האסון, המשטרה עדיין לא שיתפה אותנו", הוסיף ציון.

מרגע שנודע לציון דבר האסון במעלית, האב, שגר במרחק 200 מטר משם, הזדרז להגיע לבית החולים תל השומר, אך מותו של דין בנו כבר נקבע.

שום דבר לא עובר ליד ציון, ולראיה, הלב הרחב שהוא משקיע בעסק שלו במודיעין. "אני תשע שנים בפיצריה ואת הבצק אני מכין במו ידיי, זו פיצה בד"צ ברמה גבוהה של כשרות", סיפר שושני.

"נפתח את הפיצה מחדש והעסק יצמח"

מעניין לגלות, כי למרות שהפיצה שלו במודיעין, ציון עצמו גר בת"א ועושה את הנסיעות על הקו כל יום. "לאחי יש גם עסק במודיעין בצומת שילת, 'משהו משהו', שהיה בעבר בקייזר סנטר, אך משהתרחב העסק עבר לצומת שילת. בד בבד אחי רכש את הפיצה אבל לא הסתדר עם הניהול בשני מקומות, שמתי סכום כסף ולקחתי את הניהול על הפיצה" גילה שושני.

האם אתה חושש להמשך קיום הפיצריה בעקבות האסון?

"העסק יעלה ויצליח ויצמח, אני אמשיך להפעיל אותו ועולם כמנהגו נוהג. אין ברירה חייבים להמשיך הלאה עם כל הכאב".

גורלם של דין שושני וחברתו סתיו הררי נקשר זה בזו, ובמותם הם ציוו את החיים לבני משפחתם. "למרות שהם לא היו נשואים הם היו קשורים זה לזה, והלכנו להכיר את המשפחה שלה. זה היה קטע קשה ולא קל", הודה אביו של דין המנוח.

איזה מסר היית רוצה להעביר לחברה?

" שכולם יעשו טוב יותר בחייהם ויהיו מאושרים. לשאוף לטוב. מלך הלבבות והנשמות מנענע אותנו באסון כזה גדול כדי שנתפכח".

קשה להתעלם מזיקתו של ציון שושני לאלוהים ולדת. שושני מגדיר עצמו כדתי לייט, אבל סיפר כי דווקא בנו התחזק לאחרונה והקפיד להניח תפילין. יש קשר בין בורא מיטיב לזה שאתה רוצה שיהיה לך מוטב בעסק", סיפר. כשהוא מקשר בין זה לבין פתיחת המסעדה בת"א, שבה דין בנו היה אחד מהבעלים.