לאחרונה נתן בית משפט השלום ברמלה, צו הפסקה שיפוטי לבקשת התביעה והועדה המקומית לתכנון ובנייה מודיעין כנגד בעל דירה פרטית בשכונת הפרחים במודיעין.

בעליו של הנכס השתמש בו כבית כנסת בסופי שבוע, ערבי חג ובחגים. זאת ועוד, הסתבר כי בשאר ימות השבוע - שימש באופן מסחרי למרפאות מטפלים, עסק לניהול חשבונות ועסק למכירת סוככים. זאת בניגוד לתכנית החלה וההיתר הקיים, הקובעים את ייעודו של הנכס למגורים בלבד.

בעקבות תלונות מצד השכנים ותביעה מצד העירייה, הוציא בית המשפט  צו הפסקה שיפוטי המורה להפסיק את השימוש החורג בנכס. הצו נכנס לתוקפו לא מכבר ביום 25.8, כשבמקביל אליו מתנהל הליך פלילי תלוי ועומד בבית משפט השלום ברמלה. בבקשה לקבלת הצו, נטען ע"י ב"כ הלשכה המשפטית בעירייה שלמרות שמתנהל הליך פלילי, יש לתת צו על מנת למנוע את התמשכות העבירה. לביהמ"ש ניתן דו"ח ביקורת של המפקח על הבנייה בעירייה ותמונות. בנוסף, הוגש תצהיר מטעם שכנה המעיד על פעילות בית הכנסת בסופי שבוע, ערבי חג וחגים אשר מהווים מטרד גדול עבור דיירי הבניין.

בסיכום דבריו קבע ביהמ"ש כי הצו ניתן לאחר שקיימות ראיות לכאורה לביצוע עבירות של שימוש חורג בנכס. בנוסף ציין ביהמ"ש כי באזור הנכס קיימים בתי כנסת אחרים בהם יכולים המתפללים להתפלל. דבר זה מחזק את הפסקת פעילותו של בית הכנסת בדירה לצד הפסקת השימוש המסחרי הנעשה בו.

צילום אילוסטרציה: Depositphotos