מאת: רמי היפש

מליאת הוועדה לתכנון ובנייה בעיריית מודיעין מכבים רעות, הכוללת למעשה את חברי המועצה אישרה ביום רביעי האחרון, בתום דיון ארוך, את התוכנית לבניית מלון באזור המע"ר במודיעין. המבנה, שיבנה על ידי קבוצת עזריאלי ויוקם בצמוד לקניון ולתחנת הרכבת, יהיה בגובה מקסימלי של 15 קומות ויכלול בנוסף להיותו בית מלון, גם יחידות מגורים, מסחר, ומשרדים. התכנית אושרה ברוב של תשעה מול חמישה חברי מועצה.

בבית המלון יהיו 70 חדרי מלון, יחידות הדיור להשכרה יכללו 80 יחידות דיור, בדומה לנעשה במתחם הקניון. שטחי המסחר יהיו בחזית לרחובות ערער והרכבת ובחזית לכיכר העיר. החניה במתחם תהיה תת קרקעית עם כניסה מרחוב הרכבת ותחובר לחניון הקיים בקניון עזריאלי.

מלון במרכז מודיעין הוא אחד מהיעדים של ראש העירייה חיים ביבס ועורר בשבועות האחרונים פולמוס גדול בעיר, בעיקר ברשתות החברתיות. את הדיון עורר סגנו של ביבס, אילן בן סעדון, שתמה בפוסט בפייסבוק על כך שאושר לעזריאלי לבנות מלון בן 15 קומות לצד דיור מוגן נוסף של החברה, כשבמקור דובר על בניין בן שש קומות בלבד.

גם העובדה שזכויות הבנייה על הקרקע שניתנו לקבוצת עזריאלי איפשרו לה לבנות עד גובה של 15 קומות לא שכנעו את בן סעדון ואת המתנגדים לפרויקט שראו איך קו הרקיע של מודיעין עולה למעלה. כמו כן התעורר ויכוח סביב הפרויקטים הרבים של עזריאלי בעיר, הכוללים כבר את הקניון ואת מבנה הדיור המוגן החדש, פאלאס מודיעין, אותו חנכה לפני כמה חודשים ברחוב דם המכבים.

קבוצת עזריאלי רכשה את הקרקע, בגודל 5.3 דונם בינואר 2018 מרשות מקרקעי ישראל, תמורת 101 מיליון שקלים – פי חמישה ממחיר המינימום שהוצע על המגרש. עזריאלי, שרצתה את הקרקע כהמשך לקניון עזריאלי, היתה גם היחידה שניגשה למכרז.

בישיבה הציגה האדריכלית אירית כוכבי את הפרויקט וחברי המועצה הביעו את דעתם בנושא. התכנון נועד להמשיך את קו הרקיע של מגדלי דמרי, פרויקט שמעורר ויכוח תמידי בין אוהביו לשונאיו.


התומכים דיברו על הנחיצות של המלון בעיר ועל כך שיהיה עוגן כלכלי נוסף במודיעין ועל ההכנסות שהמתחם יתרום לעיר. המתנגדים טענו כי הדבר ייצור עומס תחבורתי גדול על מרכז העיר ויחסום את קו הרקיע של העיר והציעו להקטין את גובה המבנה לשמונה קומות.


בתום הדיון התברר שבן סעדון נשאר בהתנגדותו לפרויקט והוא הצביע נגד יחד עם חבר סיעתו גבי אדרי ושלושת חברי מודיעין חופשית – אבי אלבז, איתי אלמוג בר וגילעד בהירי. מולם התייצבו והצביעו בעד - ביבס, הילה בן אליעזר, שמעון גואטה, מויש לוי, עמיחי זליג, עמיעד טאוב, נגה כץ רפפורט, אלעד שמעונוביץ' וברוך בוכניק.

הדמיות: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות