צילום אילוסטרציה: Depositphotos

עיריית מודיעין מכבים רעות מעדכנת השבוע כי ראש העיר חיים ביבס, הנחה את מנכ"ל תאגיד מי מודיעין, טל אוחנה, לסייע במאמצי העירייה לוודא את בריאות האזרחים הוותיקים העריריים המתגוררים בעיר.

לאור הידיעות הארציות הקשות שליוו את תחילת תקופת הקורונה, על אזרחים ותיקים עריריים שנמצאו ללא רוח חיים לאחר זמן רב, החליט ראש העיר על יישום תכנית ייחודית שנקראת "מים חיים", בשיתוף אגף שירותים חברתיים ותאגיד מי מודיעין.


על פי התכנית, ימפה אגף השירותים החברתיים את רשימת התושבים הקשישים והעריריים, שהעירייה מבקשת לנטר את מצבם באופן קבוע, בעזרת מיפוי זה, תאגיד מי מודיעין יתחיל לבדוק באופן יומיומי את צריכת המים של אותם תושבים, באמצעות מערכת הקריאה מרחוק של מדי המים האלחוטיים המותקנים בכל רחבי העיר, ומשמשים באופן רגיל לקריאת צריכת המים ולניטור אחר צריכה חריגה או חשש לנזילות.

במצב שבו תזוהה הפסקה בצריכת המים, תשלח פנייה לאגף השירותים החברתיים שיערכו בדיקה ויוודאו כי שלומם של תושבים אלה טוב.


חיים ביבס, ראש העיר: "השימוש במערכת החכמה של מדי המים באופן יצירתי לאיתור מצוקות אפשריות אצל קשישים עריריים הוא מהלך חשוב וקריטי שאנו גאים להוביל. אני קורא לכל התושבים, לשים לב לשכנים המבוגרים שלנו, לוודא את שלומם ככל שאפשר. לדפוק על הדלת פעם ביום ולבדוק אם הם זקוקים למשהו, במיוחד בתקופה זו".