צילום: 'ידידים' מודיעין

ביום שישי, 20.11, בשעות הבוקר, התקבלה קריאה במוקד ידידים אודות פעוט שננעל בשגגה ברכב לעיני בני משפחתו במודיעין.

לקריאה נענו והגיעו במהירות למקום, שלומי עובדיה, מנהל סניף מודיעין, קובי אברהם, ישעיהו זיכריש, יעקב אדלר, ברוך שוסל ואולג טלנוב, כונני הסניף. 

המתנדבים החלו בנסיונות החילוץ באמצעות ציוד הפתיחה שברשותם כשהם עובדים על ארבע דלתות במקביל, אך הפעם זה לא הלך בקלות וכל נסיונותיהם לפתוח את דלתות הרכב לא צלחו. לאחר מכן ניסו מתנדבי ידידים לשבור את החלונות באמצעות נוקרים, אך גם נסיונות אלו כשלו. כחצי שעה כבר עברה והפעוט הקטן נסער ובוכה בתוך הרכב הנעול. בשלב זה העלה ברוך שוסל רעיון להיכנס לרכב דרך תא המטען והכוננים החליטו לנסות. הם הצליחו לפתוח את תא המטען, דרכו השתחל שלומי ופתח את הרכב מבפנים.

הפעוט חולץ כשהוא בריא ושלם, ללא גרימת נזק לרכב. 

"מדובר על אחד המקרים המאתגרים שנתקלתי בהם במסגרת ההתנדבות שלי", סיפר שלומי עובדיה מנהל סניף מודיעין של ידידים, "הגענו מאוד מהר לרכב הנעול והתחלנו לפעול לפתיחת הרכב בארבע דלתות בו זמנית. כל הדרכים שניסינו לא הצליחו לפתוח את הרכב. כשהשעון הראה שמחצית השעה חלפה, ובמצב בו הפעוט הקטן צורח בפנים, קיבלנו החלטה לשבור את אחד החלונות. היו ברשותנו נוקרים ובאמצעותם ניסינו לנפץ את השמשה. משום מה הנוקרים לא עשו את העבודה והזגוגיות נשארו שלמות. ברוך העלה רעיון לנסות דרך נוספת והתחלנו למשוך את ידית תא המטען של הרכב. הצלחנו לפתוח את תא המטען, קיפלנו את המושב, ודרכו השתחלתי לתוך הרכב פנימה. מבפנים פתחתי את הרכב וחילצתי את הילד הקטן. הקהל הרב שעמד מסביב יחד עם ההורים התפעל מהנחישות שלנו וכולם שמחו שב"ה האירוע הגיע לסיומו על הצד הכי טוב שיש".

לייזי שטרן, סמנכ"ל ידידים: "קיבלתי את הדיווח על הילד שננעל ועקבתי אחרי האירוע מרחוק. אני גאה מאוד בכוננים שהיו שם. הם נלחמו ולא וויתרו, ובסופו של דבר הצליחו לחלץ את הפעוט בשלום, בצורה נקייה ובטוחה. כל הכבוד!".