צילום: פז בר

בשבוע שעבר נחנך פארק פלאי עולם, פארק ייחודי בארץ, שהוא פרי מוחה של הילדה תמר עמוסי, תושבת העיר, אשר בשנת 2014 הציעה לראש העיר להקים פארק שעשועים חדש שיעוצב כשבעת פלאי תבל.

בחנוכת הפארק, הממוקם בשכונת השבטים - ברחוב לוי 3, צמוד לפארק השכנות, נכחו ראש העיר, חיים ביבס, חבר המועצה, גבי אדרי וכמובן, תמר עמוסי יחד עם בני משפחתה. תמר התרגשה מהחלום שהתגשם באמצעות מפגש עם ראש העיר עת הייתה תלמידה בכיתה ג', ותיארה בפניו את חזון הפארק והרצון "להזכיר ליהודים רבים שעלו לארץ מכל מיני מדינות, את המקום ממנו באו". ההשראה לפארק נלקחה מספר שקראה "אטלס פלאי תבל" מאת ניל מוריס.

בפארק יכולים הילדים לטייל על "החומה הסינית", שאורכה 3.5 מטרים, ובה קירות טיפוס, מגלשות, מבוכים וגשרי חבלים, במתקן המפוסל "סטונהנג'" שגובהו כ-3.5 מטרים, המדמה את הפלא הקיים בבריטניה, ובו נדנדות, קירות טיפוס ומגלשה. במתקן "הפרמידות" גם כן, מגלשות היוצאות מהפרמידות ובמתקן "הראשים" המדמה את שלושה ראשי הענק מאיי הפסחא, ניתן יהיה לשחק בתוך הראשים בהם עמדות קול ושמע שהילדים יוכלו לדבר אחד עם השני מהראשים השונים.

ייחודם של המתקנים בכך שהם משמשים גם כפסלים סביבתיים וגם כמתקני משחק מיוחדים המיועדים לילדים בגיל שלוש ומעלה. מתקני המשחק פוסלו על ידי האמן גיל שדה, והם עשויי בטון ובגדלים מרשימים.

ראש העיר, חיים ביבס: "כשנפגשתי עם תמר, אז ילדה בכיתה ג', הופתעתי מהתכנון המיוחד שהוא פרי דמיונה, של פארק שיש בו גם מסרים חינוכיים וגם בילוי שונה ומלא הנאה עבור ילדי העיר. אני מלא גאווה על כך שנרקמים שיתופי פעולה מוצלחים וחשובים עם ילדים, צעירים ומבוגרים. זהו הייחוד שלנו כעיר, וסוד כוחה של קהילתנו ואני מזמין את כל ילדי העיר לבוא ולבלות בפארק."