עיריית מודיעין מכבים רעות מודיעה השבוע על פתיחתו של פארק חדש בעיר . הפארק, הממוקם בשכונת "נופים" החדשה, הוא אמנם הפארק החמישי שנפתח בשכונה, אך עתיד להיות הפארק המרכזי שלה.

מהעירייה נמסר כי : "פארק כזה טרם נראה בעיר". אמנם רק מקטע אחד ממנו נפתח בתקופה האחרונה, אך לכשתושלם בנייתו צפוי הפארק להשתרע על פני שטח של 30 דונם ואורכו יהיה יותר מחצי קילומטר. הפארק ממוקם קרוב לגשר נופים-ציפורים, ברחוב יערות ישראל, ויכלול מתקני משחק מודרניים, דשא סינטטי, הצללות, מתקני טיפוס, מגלשות, נדנדות, קרוסלה ועוד אלמנטים ייחודיים ומודרניים שתוכננו למען ילדי השכונה ולא נראו עוד באף פארק אחר בעיר, כך לפי הודעת העירייה.

עוד נמסר מהעירייה כי הפארק מהווה חלק נכבד מתנופת הפיתוח  של החברה הכלכלית לפיתוח בשכונה, אשר עד כה הקימה ארבעה פארקים על מנת לתת מענה לכל התושבים המתאכלסים. כיום, על אף שבשכונה התאכלסו כ-600 יחידות דיור בלבד, המהוות רק כשליש מהשכונה, הפיתוח של הפארקים והכבישים נמשך במלוא העוצמה, ולצד הפארק החדש, נותרו עבודות אספלט בשלושה כבישים אחרונים בשכונה כולה. עבודות הפיתוח על פי החכ"ל צפויות להסתיים עד לסוף השנה.


עתה ממשיכים בתנופת פיתוח מתקני הפארק הנוספים, שייפתחו בהמשך וזה כולל מתקני כושר בטבע, מתקני אופניים אינטראקטיביים אשר יעניקו חוויה מיוחדת לרוכבים עם הקרנת מפת GIS אינטראקטיבית של מסלולים שונים בעיר כמו למשל דרך יאיר פרג או עמק החולה.

עוד אלמנט ייחודי שנבנה הוא מסלול בימבות לילדים, גם הוא חדשני עם דשא סינטטי עליו ציורים של מקומות בעיר ורמזורים. בנוסף, ניצלה החכ"ל את אורכו של הפארק ותכננה ציר הליכה אינטראקטיבי עם סריקת קוד QR במכשירים הניידים, הכולל חידות על העיר, בדומה למסלול האינטראקטיבי בגבעת התיתורה המשודרגת.


בהמשך, מתוכנן  בפארק גם יער מאכל עם עצי פרי וצמחי תבלין ומהחכ"ל נמסר כי צפויות עוד הפתעות ואלמנטים בפארק, מתוך החזון להקים דברים שונים ומיוחדים למען התושבים ויש למה לחכות.

חיים ביבס, ראש העיר: "הפארק המיוחד שהקמנו בשכונת נופים, מצטרף לעשרות פארקים וגנים ברחבי העיר, אותם אנו מטפחים לרווחת התושבים ובעיקר הילדים. בפארק הושקעו מחשבה ותכנון רבים, בכדי שיהווה מוקד משיכה לתושבים החדשים, שיוכלו יחד ליצור קהילה וליהנות ממתקנים ואלמנטים מתקדמים שכמותם טרם נראו בעיר. זהו חלק נכבד מהפיתוח הנרחב שאנו מבצעים בשכונה בכדי לספק איכות חיים גבוהה ואני מזמין את התושבים ליהנות ממנו".