אירועי יום העצמאות לשנת 2018, שיתקיימו ביום רביעי 18.4.2018, יכללו, כמו בכל שנה, שלוש במות ומוקדי חגיגות שונים:

בערב יום העצמאות בבמה המרכזית: החל מהשעה 20:00 יועבר בשידור ישיר טקס הדלקת המשואות בהר הרצל. לאחר מכן, ייערך טקס מעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות ולאחריו בשעה 20:50 יעלו לבמה חברי ההרכב "הפרויקט של רביבו", אחד ההרכבים הבולטים ביותר בישראל בשנים האחרונות. הפרויקט של רביבו הוא הרכב מוזיקלי ישראלי המבצע גרסאות כיסוי של שירים שהתפרסמו בשנות השבעים והשמונים, מז'אנר המוזיקה המזרחית בישראל וכולל שירים של משוררים וזמרים מהז'אנר כמו צלילי הכרם דקלון, אבנר גדסי, אביהו מדינה ואחרים. מיד בתום הופעתם תתקיים הפקה מקומית "אני ישראלי " בו יוצג מופע מרהיב על 70 שנות תרבות ישראלית  בהשתתפות להקות המחול והאקרובטיקה וחבורת זמר של  העיר.

 מיד לאחר מכן תעלה על הבמה הזמרת והמנטורית, מירי מסיקה אחת מהזמרות המצליחות ביותר במוזיקה הישראלית. בין הלהיטים של מסיקה אותם נוכל לשמוע בבמה המרכזית יהיו הלהיטים "לשם" "באה אליכם", "מאמי", "נובמבר" ועוד להיטים רבים וטובים.  מיד לאחר הופעתה של מירי יעלה לבמה פבלו רוזנברג  אחד הזמרים המובילים והמוערכים במוזיקה הישראלית. פבלו במופע מיוחד בו ישולבו להיטיו מתקופות שונות "שעות בין ערביים" "נר על החלון", "אל תדאגי לי אמא" ואחרים.

בסביבות השעה 23:30, תחל מסיבת העצמאות של הנוער עם להקות הנוער המקומיות ודי ג'יי שירקידו את הנוער. בהמשך יעלה ויבוא הראפר "נצ'י נצ" שרק לפני חצי שנה זכה השיר שלו "כל הזמן הזה" בתואר שיר השנה של גלגל"צ. נצ'י נצ נבחר על ידי הנוער בסקר מיוחד שערכה מחלקת הנוער והצעירים יחד עם מועצת הנוער העירונית.

במהלך הערב יוכלו תושבי העיר לצפות בשלושה מטחי זיקוקים מרהיבים, כמיטב המסורת החגיגית.

במקביל, תיערך ברחבת הירידים שמול הקניון, בשעות 01:00-22:00, הרקדה המונית של מוזיקה ישראלית וריקודי עם  המרקיד דן עייני.

בבמה במכבים: יתקיים ברחבת הדשא של מרכז מכבי העולמי, מופע "70 שנה זה לא צחוק ", בהשתתפות אחד הבדרנים הגדולים של התרבות הישראלית, שלמה בראבא, שיופיע ביחד עם הזמרת דפנה דקל. במופע המיוחד, שהופק לאירוע זה על ידי אגף התרבות  ובהשתתפות להקות הזמר הייצוגיות של העיר ולהקות מחול מקומיות באירוע יארח בראבא מספר דמויות קאלט ובהם את יאצ'ק המיתולוגי.

אירוע מסורתי נוסף שיתקיים גם השנה הוא אירוע שירה בציבור מסביב למדורה בגבעת הברושים: "שרים עצמאות" בהנחיית יוסי לב, ובהשתתפות "החברים של קריבו." בניהולו של דוד קריבושה

הבמה השלישית מתקיימת, כמיטב המסורת, במתחם האולפנה, עבור הציבור הדתי, ובה יופיע  הזמר ישי לפידות, כאשר לאחר מכן תתקיים הרקדה בליווי ההרכב "יניב כהן ונושאי הכלים".

מהעירייה נמסר כי  עלות כלל האמנים באירועי עצמאות  תעמוד השנה על כ-450 אלף שקלים.

ראש העיר חיים ביבס: "את יום העצמאות ה-70 לישראל נחגוג במודיעין מכבים רעות בסימן ׳כוחנו באחדותנו׳ עם מירי מסיקה המצוינת, הפרויקט של רביבו והשירים שגדלנו עליהם, פבלו רוזנברג הבלתי נגמר, נצ'י נצ' שזכה בשיר השנה לבני הנוער שלנו  וכמובן שלמה בראבא האגדי עם שלל הרכבים מקומיים. מקווה לראות את כולם בבמות המושקעות בערב יום העצמאות."

חבר המועצה, מחזיק תיק התרבות, אלעד שמעונוביץ: "כמו בכל שנה, אנחנו בעירייה ובאגף תרבות ואירועים שומרים על נקודת איזון בין אמנים טובים ואיכותיים מצד אחד, אך מחיר שפוי ומעורבות להקות והרכבים מקומיים מצד שני. אף זמר בישראל לא יקבל מאיתנו 200 אלף שקלים עבור 45 דקות, לא משנה כמה מוכשר או מבוקש ככל שיהיה.״