מאת: טלי גת

לא דמיינו שנחזור אליהם בגלל התפרצות של מגפה אלימה, אבל זה בדיוק מה שעשינו.

לאחר שפגשנו אותם בימים כתיקונם, שמענו על העסק, על האתגרים, השירותים והמוצרים הנפלאים שהם מציעים, והתרשמנו מכל מה שהם עושים למען הלקוחות והעסק, ניסינו לברר אתם עכשיו, בימי הקורונה, על ההתמודדות הלא פשוטה עם המצב שנכפה עליהם. נקדים מעט את המאוחר: גילינו כח רצון, נחישות לשרוד, ופנייה אליכם התושבים לרכוש מוצרים גם מרחוק!

"המאפייה עובדת בתפוקה מלאה להזמנות ומשלוחים של לחמים ועוגות" / מאפיית 'יענקל'ה'

מאפיית יענקל'ה בישפרו סנטר, אשר נפתחה לפני מספר חודשים בלבד, מצאה את עצמה בהתמודדות נוספת – המלחמה בקורונה. גיל, הבעלים, האופה המומחה, והאיש אשר בשבילו העסק הוא כמעט הכל, סיפר שהמאפייה עובדת, תחת כל ההנחיות והדרישות של משרד הבריאות. "מאחר והעסק מוגדר כעסק למזון אנחנו ממשיכים לעבוד. בית הקפה סגור אך אנחנו מכינים לחם במאפייה (מעל עשרה סוגים), ומציעים גם לחמניות איכותיות, מבחר עוגות (בחושות, שמרים), מאפים מיוחדים ועוד. העבודה נמשכת כמעט באותו היקף, למרות ההפחתה במספר העובדים, רק שהתמהיל השתנה (הרבה דרישה ללחמים, ובסופי השבוע גם לחלות). אנחנו מקבלים הזמנות בטלפון לאיסוף (משלוח חינם מעל 100 ₪ לתושבי מודיעין ויישובי הסביבה) וממשיכים עם מחירי ההשקה: לחם שני ב- 50%, לחמניות ביס ובייגל במחירי מבצע.

טלפון להזמנות: 08-9293261.

מאפיית יענקל'ה | מבחר לחמים, חלות ומאפים במשלוח עד הבית

 

"מנה מתוקה אחת לכמה ימים תשמור על מצב הרוח הטוב שלכם ועל העסק שלנו" / גלידריית לה גופרה – בן טננבאום

למרות הירידה המשמעותית במכירות, פועל צוות גלידריית לה גופרה במרכז לב רעות במתכונת מצומצמת בכדי לשמר את העסק ולפנק את הלקוחות "אנחנו פועלים על פי תקנות משרד הבריאות ומבצעים משלוחים. לפי ההנחיות החדשות אנשים לא יכולים לצאת אבל אנחנו מגיעים אליהם. לכולנו יש תשוקה למתוקים וזה מסתדר מעולה עם העובדה שאנחנו רוצים לעשות טוב לאנשים. אנחנו פותחים כדי שאנשים ימשיכו לספק את הפינה המתוקה הזו, גם עד הבית".

בן ממליץ מאוד לאפשר לעצמנו מנת גלידה או וואפל כדי לשפר את מצב הרוח ומרוצה מאוד מהתגובות. "אנחנו מקבלים תגובות חיוביות, הרבה אומרים לנו - איזה כיף שאתם פתוחים, תודה שאתם פתוחים... ועוד. זה ממש מחמם את הלב. הורים רבים גם לוקחים ערכות גלידה הביתה ומייצרים אווירה של גלידריה בתוך הבית. שחררנו הביתה את כל העובדים אבל שלשתנו, הבעלים, כאן כדי לעבוד קשה ולשמור על הראש מעל המים."

טלפון להזמנות:  08-6582525

לה גופרה | אורזים ומביאים גלידה ויוגורט עם כל התוספות עד אליכם

 

"שמח שיכולים להמשיך לספק מזון לבעלי החיים!" / עמית לחי

שוחחנו עם עמית מ'עמית לחי' ממקום מושבו בבידוד- "התקשרו אלי ואמרו לי שהייתי בקרבת חולה מאומת ושאני צריך להכניס את עצמי לבידוד". ממקום מושבו הוא מנהל את החנות ובעיקר את כל הטירוף סביב המשלוחים. "אנשים מודאגים שלבעלי החיים לא יישאר המזון המתאים להם. אני שמח שאנחנו נחשבים מקום חיוני ויכולים להמשיך לספק את הסחורה. התמהיל ממש השתנה ועכשיו אנחנו רק על משלוחים. אנחנו עובדים עם מסכות וכפפות ושומרים על כל ההנחיות. מדי יום מבריקים ומחטאים את המקום ואת המחסנים, ועם כל הלחץ גם מנסים לעמוד בלוחות הזמנים מול הלקוחות. הלחץ מתגבר לקראת פסח כי רבים מבקשים גם אוכל כשר ואנחנו פועלים לספק הכל למרות שיש מעט מחסור. "

למשלוחים: 1-700-555-190 (כפר רות) ו- 08-9733111 (מודיעין).

עמית לחי | לא שוכחים את בעלי החיים, מזון וציוד במשלוח מהיר

 

"נתנו שירות לכוחות הביטחון ועכשיו מזמינים את התושבים להזמין משלוחי אוכל הביתה"/ מסעדת גריל 443

מוטי, הבעלים של המסעדה הידועה גריל 443 בשילת, ממשיך בעבודה ובמשלוחים "עבדנו ואנחנו עובדים רק על פי התקנות. כשעוד התאפשר לקבל אנשים הכנסנו למקום עד עשרה בלבד, מהם 4 היו עובדי המקום. עיקר לקוחותינו במקום היו מכוחות הביטחון – משטרה, צבא ואנשי מד"א. כרגע העסק סגור לבאים מבחוץ ואנחנו מבצעים רק משלוחים. חמישה עובדים טורחים על ארוחות ביום יום וגם לקראת השבת. אני משוכנע שנשרוד את התקופה. אני מאמין בלקוחות שיחזרו ובטחו שרבים ישמחו לשמוע ששירות המשלוחים שלנו עובד!" ומה מציעים לכם בגריל 443? ארוחה מושלמת למשפחה כולל 5 מנות בשר, 5 מנות דגים, תוספות וסלטים במחיר  משתלם ועוד מגוון רחב של מנות על פי משקל – בשרים, מטוגנים, תוספות, דגים וסלטים.

משלוחים: 052-2324361 (מוטי) 053-8285168 (לילך)

גריל 443 | משלוחים של אוכל חם, טרי וכשר

 

נצורה בביתה עם בנה בן ה- 14 וקוראת לכן "אל תזניחו את שגרת הטיפוח" / רחלי צור, קוסמטיקאית

רחלי צור, קוסמטיקאית מוכרת וידועה בעיר המתמחה בהסרת שיער, טיפולי פנים ואקנה מספרת לנו על ההתמודדות הכפולה שלה "הסיפור של הקורונה פגש אותי לפני פורים. אני אם לילד חולה סיסטיק פיברוזיס בן 14,נכה 100% הלומד בעירוני ה'. כבר בפורים החלטתי שאני משאירה אותו בבית ולא חושפת אותו למחלה. המנהלת המדהימה של ביה"ס, המורה, תלמידי הכיתה והוריהם לא הפסיקו להתקשר. זה חימם לנו את הלב בתקופה זו בה הבית והעסק שלי סגורים ומסוגרים."

את הבן השני  הצליחה להחזיר מברזיל רק לפני שבוע והוא נמצא עכשיו בבידוד בנווה שלום. גם את העסק לא יכלה רחל לפתוח. עוד לפני שהיו התקנות המחמירות החלטתי שאני לא יכולה לסכן את הבן שלי. העסק נמצא בבית ואין שום דרך לשמור על 100% סטריליות הנדרשת והמתחייבת ממצב זה".  
לשאלה איך מתקיימים היא עונה: "אני לא מוותרת וחייבת להמשיך ולקיים את הבית. השבוע פרסמתי את כל המוצרים שיש לי על המדף, מוצרים של חווה זיגבויים וק.ב פיור ב- 30 אחוז הנחה וגם מוצרים נבחרים במבצע של 1+1. דווקא עכשיו מאוד חשוב לשמור על שגרת טיפוח. אל תזניחו את עור הפנים!" רחל שמחה לבצע משלוחים ללא עלות לתושבות העיר והסביבה

טלפון להזמנות: 050-665-4627

רחלי צור | מוצרי טיפוח במשלוח חינם 

 

"ידענו להיערך למלחמות אבל למלחמה מהסוג הזה אף אחד לא יכול להיות מוכן" / מסעדת רוזה

מסעדות רוזה ולוצ'יאנה ערוכות למלחמות ישראל אבל פחות למגפות. חן ממסעדת רוזה מציין שיותר מטריד אותו 'היום שאחרי' וההתמודדות עם סדר היום החדש. "אני מאמין שהמשבר הזה ילווה אותנו עוד זמן רב, גם כשרשמית המחלה תהיה מאחורינו. הוצאנו 100 עובדים לחל"ת וזה קשה. העסק סגור, ולמזלנו, בשל מדיניות מתחמי ישפרו אנחנו לא משלמים שכירות כי המסעדות סגורות. מה שמטריד יותר הוא ההתמודדות עם היום יום. ירדנו בפעילות ממאה קמ"ש ל- 0 קמ"ש וזה לא נורמלי. מ- 600 סועדים ביום ירדנו ל- 0. ואנחנו מבשלים כיום רק בבית. אני מאוד מקווה שהרשויות ילכו לקראתנו כי כרגע במדיניות של דחיית תשלומים פשוט מאפשרים לנו לקבל את הבום הגדול מאוחר יותר".

למרות הכל מפנק אותנו חן במתכון מטריף שאפשר ורצוי להכין בבית - 

פטוצ׳יני אנטריקוט של מסעדת רוזה מודיעין (מנה אחת, אפשר להכפיל על פי מספר הסועדים)-

200 גרם פסטה ( פטוצ׳יני) טריים או יבשים

2 שיני שום קצוצים דק

בצל שלם 1 חתוך לרצועות דקות

5 יח פטריות חתוכות לרבעים

200 גרם רצועות אנטריקוט ( רצוי טרי)

3 כפות טריקאי

עלי תרד

אופן ההכנה

מטגנים את הבצל הפטריות ורצועות האנטריקוט עד להגעה של הבצל למושחם ( עם 2 כפות שמן)

מוסיפים את הפסטה ( לאחר בישול במים חמים כ-10 דק) , מוסיפים את הטריאקי מקפיצים עד לצימצום מוחלט .

מוסיפים את עלי התרד - ובתאבון!

 פטוצ׳יני אנטריקוט של מסעדת רוזה מודיעין