ארבע עמדות החייאה חכמות הוצבו בשבוע שעבר במיקומים מרכזיים במודיעין מכבים רעות. שתי עמדות החייאה במרכז העיר החדש, עמדה נוספת ברחוב מנחם בגין ליד הספורטק ועוד אחת, בסמוך לדיור המוגן "עזריאלי פאלאס".

העמדות מיועדות לשימוש הציבור במקרים של חירום – דום נשימה ואובדן הכרה. המכשירים הותקנו על ידי העירייה בשיתוף עם מד"א, כאשר אופן פעולתם הוא על ידי חיוג מהיר ל-101. המוקד של מד"א יפתח את המכשיר בשליטה מרחוק וינחה את מגיש העזרה הראשונה כיצד לפעול באמצעות המכשיר מציל החיים.

 מכשירים אלו מצטרפים לעמדה הקיימת בפארק ענבה, כמו כן, בכל ניידות הביטחון העירוניות קיימים גם כן מכשירי החייאה הזמינים בכל שעות היממה לאורך כל השבוע, דרך מוקד עירוני 106. לפני כשנה, ביצעה העירייה מיפוי של כלל מכשירי ההחייאה הקיימים בעיר. מדובר על כ-100 מכשירים במוסדות ציבור, חינוך, בתי כנסת ועוד. ניתן להיכנס לאתר העירייה ולראות את מיקומם.

ברוך בוחניק, מחזיק תיק הבריאות: "משנת 2014 אנחנו מקדמים פעילות של דפיברילטורים בעיר, כולל תמיכה בחקיקה בממשלה לחייב הצבת דפיברילטורים במוסדות החינוך. הטכנולוגיה מתקדמת וגם כך הצורך במענה מתקדם, ולכן הצבנו לאחרונה מספר עמדות חכמות בשיתוף עם מד"א, מתוך התפיסה שלרשות יש יכולת לתמוך ולסייע ביצירת תשתית לטובת התושב".