התפרצות קורונה נרשמה אתמול, שני, 14.6, בבית הספר היסודי 'אסיף' הנמצא בשכונת הנביאים במודיעין מכבים רעות. נכון לעכשיו ידוע על 11 תלמידים משכבת כיתות ו' בבית הספר אשר נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה, ובנוסף, בן משפחה של אחד התלמידים, תושב העיר, נמצא גם הוא חיובי לנגיף.


מקרי התחלואה הראשוניים התגלו בשני תלמידי שכבה ו', כאשר  עם היוודע דבר הידבקותם נכנסה כל השכבה לבידוד והתלמידים הוזמנו להיבדק בקופות החולים המקומיות. הבדיקות גילו שלושה תלמידים נוספים שנמצאו חיוביים לנגיף. היום, שלישי, 15.6, נוספו עוד תלמידים משכבה ו' בבית הספר אשר חיוביים לקורונה. כאמור, נכון לשעה 11:00 ישנם 11 תלמידים ותושב אחד מאומתים לנגיף.


מעיריית מודיעין נמסר כי עם היוודע דבר מקרי ההדבקה, הנחה ראש העיר, חיים ביבס, לפעול מיידית  לביצוע בדיקות נרחבות בשיתוף עם פיקוד העורף, משרד החינוך וקופות החולים ולהתחיל בהליך החקירות האפידמיולוגיות על מנת לקטוע את שרשראות ההדבקה באופן יעיל ומהיר באמצעות מוקד הבריאות העירוני.  עוד נמסר מהעירייה כי במידה ותוצאות הבדיקות יצביעו על התפרצות תחלואה רחבה יותר, מעבר לשכבת ו', תישקל האפשרות להכניס את כלל בית הספר לנוהל "ריחוק מניעתי" וקיום לימודים מרחוק.


עוד הוחלט, כי לאור מקרי התחלואה, ינוקה איזור שכבת כיתות ו' ולא תתקיים פעילות תנועות נוער עבור תלמידי בית הספר "אסיף".


בשעה זו, מבצע פיקוד העורף בבית הספר דיגום לכ-500 תלמידים, אנשי צוות וקהילת בית הספר, לרבות ילדים השוהים בבידוד שהגיעו להיבדק. בנוסף, מוקד הקורונה העירוני החל לקיים תחקירים למשפחות התלמידים המאומתים במטרה לקטוע את שרשרת ההדבקה. בעירייה ציינו, כי מאחר ויש מספר גדול של מאומתים, קיים קושי למצוא את מקור ההדבקה.