תפיסת חניית נכים שלא לצורך הפכה לתופעה בישראל ופוגעת במיוחד בעבור מי שהחנייה מיועדת עבורם - ציבור הנכים. סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה אילן יאיר בן סעדון מדווח כי בקרוב תיעזר העירייה באפליקצייה חדשה בשם capester - שכבר פעילה במספר ערים בארץ (כפר סבא ורמת גן)ץ

האפליקציה תעניק פתרון קל ופשוט לכל אחד כדי לדווח על הרעה הזולה הזו זכות העובדה שהיא מאפשרת לצלם בוידאו נהגים שחונים בחניית נכים ולדווח עליהם באנונימיות מוחלטת.

בן סעדון קבע פגישה עם אוהד מייזליש יזם ומנכ"ל  capester על מנת לבחון את הפעלת האפליקצייה בעיר ולדבריו הנושא מסוכם כמעט לכל פרטיו. "הפיתוח קביל משפטית", הוא מציין "ומאפשר דיווח אותנטי על עבירות תנועה בהן כולנו נתקלים מידי יום. האנונימיות של האזרח המדווח נשמרת, וכך נוכל לייצר כולנו מציאות חדשה.מוגבלי הניידות ומשפחותיהם לא יהיו לבדם עוד במאבק הזה. זה מאבק של כולנו להבטיח כי החניות המיועדות לנכים ישמשו את התושבים הזכאים".

אפליקציית CapeSter נחשפה בוועידת נגישות ישראל ה-4, ועוררה תשומת לב חיובית. כאמור, המדובר הוא ביישום שמאפשר לצלם בוידאו נהגים שחונים בחניית נכים ולדווח עליהם. כל מה שמועבר לאפליקציה הוא מיקום הצילום, כאשר המערכת שמאחורי האפליקציה בוחנת כל סרטון, מאמתת אותו ומחליטה האם להעביר אותו לרשות המקומית אשר בתחומה התבצעה העבירה.

בן סעדון מציין כי יתרונה הגדול של האפליקציה היא שמצלם הסרטון כאמור לא חייב להזדהות וכי האנונימיות שלו נשמרת באמצעות מנגנון מיוחד. הסרטונים שמועברים דרך האפליקציה, לעומת זאת, הם ראייה קבילה מבחינה משפטית, כך שהאדם שמצלם את הסרטון לא צריך לחשוש שיהיה מעורב בתהליך בכל צורה שהיא מעבר לצילום הסרטון.

 CapeSter נחשפה בוועידת נגישות ישראל ה-4, ועוררה תשומת לב חיובית. המדובר הוא ביישום שמאפשר לצלם בוידאו נהגים שחונים בחניית נכים ולדווח עליהם. כל מה שמועבר לאפליקציה הוא מיקום הצילום, כאשר המערכת שמאחורי האפליקציה בוחנת כל סרטון, מאמתת אותו ומחליטה האם להעביר אותו לרשות המקומית אשר בתחומה התבצעה העבירה

"זה ממש לא מובן מאליו" מציין בן סעדון. "עד היום אנשים שתיעדו עבירות חנייה בחניית נכים התבקשו להתייצב בבתי המשפט על מנת שהראייה אותם שלחו תהיה קבילה, מה שכמובן הקשה עליהם והביא לכך שרבים לא דיווחו על עבירות חנייה גם אם היו עדים להן".

עיריית מודיעין תבחן את הסרטון עם קבלתו. כאשר היא משכנעת כי אכן נעשתה כאן העבירה החמורה הזו, היא תשלח את הדו"ח הבלתי נמנע לבעל הרכב.בן סעדון מציין כי האפליקצייה תוכל בעתיד באם ירצו קובעי המדיניות בעיר לבקש לאכוף  גם עבירות דוגמת חסימת מעבר חצייה, חסימת מדרכות, חסימת נתיבי תחבורה או חנייה כפולה.מאחורי האפליקציה עומד כאמור אוהד מייזליש, יזם שמכיר את הנושא בקרוב. עת נפצע לפני מספר שנים בתאונת צניחה ונאלץ להתנייד באמצעות כסא גלגלים וקביים. הוא קיבל תג נכה, אך גילה שפעמים רבות התג לא יעיל עבורו מכיוון שחניית הנכים כבר נתפסה על ידי נהגים שלא אמורים לחנות בה. מייזליש: "למרות שיש ציניקנים שיטענו שהיא מהווה לא יותר מאשר כלי ל'הלשנה', בפועל צריך לזכור שהעבירות שהיא מדווחת עליהן פוגעות בצורה ניכרת באיכות החיים של הסובלים ממוגבלות פיזית, ובמצבים מסוימים אף עלולות לסכן חיים".