ביום שלישי הקרוב (4.12.2018) החל מהשעה 08:30 בבוקר תקיים העירייה עצרת הזדהות ותמיכה מלאה במאבק באלימות נגד נשים.

באירוע, שיתקיים ברחבת בניין העירייה, יישאו דברים ראש העיר, חיים ביבס, יועצת ראש העיר למעמד האישה ד"ר אורנה מגר, מנהלת המחלקה לאלימות במשפחה בנעמ"ת, עו"ס אורית עירון עובדות ועובדי העירייה וכמובן בהשתתפות תושבי העיר.

האירוע ייפתח בהקראת אמנה מיוחדת שנכתבה במטרה למגר את האלימות כלפי נשים בישראל בכלל ובמודיעין מכבים רעות בפרט, ולאחריה יוזמנו כל הנוכחים לחתום על האמנה.

בתום טקס החתימה על האמנה תתקיים ההרצאה "בין אהבה לאלימות" של אורית עירון, ששימשה בעבר מנהלת מרכז גליקמן בתל אביב וניהלה את המרכז לכבוד האדם. ההרצאה תעסוק בספרה של עירון "המחברת הצהובה של סיון" המגולל את סיפורה של סיון שנכנסה עם אמה למקלט לנשים מוכות. באמצעות יומן שכתבה נכנסים המאזינים לעולמן של נשים שחוו אלימות קשה מבן זוגן מנקודת מבטם של הילדים העדים לאלימות.

במוצאי שבת האחרונים התייחס ראש העיר, חיים ביבס, למחאה ואמר כי העירייה, כמו רשויות מקומיות נוספות מכל הארץ, תיקח חלק במחאה הארצית: "הקלות הבלתי נסבלת בה נשים מותקפות היא תופעה שיש למגר בכל האמצעים העומדים לרשותנו. העירייה, בראשותי, תצטרף למחאה הציבורית, ההולכת ומתרחבת וקוראת למניעת אלימות כלפי נשים. העיר מודיעין מכבים רעות ותושביה נשים וגברים כאחד תומכים במאבק זה תוך אמירה חברתית חד משמעית - לא לאלימות."