עקב ההסלמה במצב הבטחוני, החליטו גורמי הבטחון בעיריית מודיעין מכבים רעות לפתוח את המקלטים הציבוריים במכבים וברעות.

מכיוון שהעיר מודיעין נבנתה לאחר החלת התקן לבניית ממ"דים בבתי התושבים, בכל הבתים במודיעין קיימים ממ"דים. חלק מהבתים במכבים ורעות נבנו גם כן עם ממ"ד פרטי, אך רובם מסתמכים על מקלטים ציבוריים הנמצאים ברובע.  סיירי מחלקת הביטחון של העירייה קיימו סיורים בכל המקלטים הציבוריים שבאחריותה ווידאו כי הם נקיים וערוכים לקליטת התושבים. העירייה העבירה לתושבים מפתחות למנעולים על מנת להקל עליהם את פתיחת המקלטים בעת הצורך, כאשר בנוסף גם לסיירי העירייה יש את המפתחות והם ערוכים לפתיחה מהירה של המקלטים

בנוגע למקלטים המצויים במרכזים הציבוריים, בהתאם להוראות פיקוד העורף ייצור אגף הביטחון קשר עם מוסדות הציבור בעיר, הקניון והמרכזים המסחריים במטרה לעדכן אותם להכין את המקלטים שבאחריותם, ולהיערך לקראת פינוי מהיר שלהם בעת הצורך.


על פי מפת ההגנה של פיקוד העורף - בהישמע אזעקת צבע אדום, לתושבי מודיעין מכבים רעות יש זמן התרעה של כ-90 שניות להגיע למרחב מוגן.  מס' אזור ההתרעה של מודיעין הוא - השפלה 181העדיפות הראשונה היא להיכנס לממ"ד הביתי ולשהות בו עשר דקות מרגע השמע האזעקה. לתושבים הנמצאים מחוץ לבית בעת האזעקה מומלץ להגיע למרחבים המוגנים הנמצאים במרכזים המסחריים או להיכנס לבניינים ולעלות בחדר המדרגות לקומה השנייה ולהמתין שם. 


 בכל שאלה בתחומי ההתגוננות האזרחית ניתן לפנות למרכז המידע של פיקוד העורף בטלפון 104. מומלץ להתעדכן באמצעות כלי התקשורת השונים.