כבכל שנה, נערך השבוע יום המעשים הטובים בעיר. במסגרת יום זה התקיימו פעילויות רבות למען האחר, בשיתוף האגף לשירותים חברתיים, מחלקת נוער וצעירים עמותת סחלבים, עמותת "רוח טובה" ותושבים שנרתמו ביוזמות פרטיות.

במסגרת יום זה, יצאו היום עובדי העירייה לבתיהם של אזרחים ותיקים, ישוחחו עימם, ויחלקו שי מתנת העירייה. עובדי עירייה שלקחו חלק בפעילות זו גם בשנים קודמות, מספרים על חוויה ייחודית ויוצאת דופן. לא פעם נוצרו קשרים מעבר לביקור, הכוללים מפגשים נוספים, עזרה מקצועית, פתרונות בסוגיות מול העירייה ועוד. המגוון המיוחד של האזרחים הוותיקים החיים בעיר, מוליד מפגשים עם יוצרים, אומנים, אנשי צבא, מנכ"לים לשעבר ועוד שזוכים ביום זה לספר את סיפורם הייחודי. עובדי המדור לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים מספרים כי יש תושבים המחכים לביקור ושמחים לקחת בו חלק שנה אחרי שנה.

פעילות נוספת לכבוד יום זה תיערך על ידי עובדי חברת פלקס העתידה לעבור למשכנה החדש בפארק הטכנולוגי במודיעין. כשלושים עובדי החברה יצבעו וישפצו את מועדונית עזרא בעיר

פעילות נוספת לאזרחים הוותיקים שתתקיים היום - כ-150 תושבים ותיקים יתכנסו בבית יד לבנים לארוחת בוקר מפנקת תרומת "מאפה נאמן", "לחם ארז" ו"הולי בייגל". לאחר ארוחת הבוקר בני נוער מתנדבים יערכו פעילות בינגו ויחלקו שי מתנת "רוח טובה".


אחד מאירועי השיא של יום המעשים הטובים בעיר ייערך ב 16:00 אחר הצהריים, בשיתוף עמותת סחלבים ובמרכזו הפנינג חוויתי לכל המשפחה באמפי עמק האלה ובפארק המונגש הסמוך לו. האירוע יכלול מתנפחים, תחנות יצירה, שעת סיפור והפעלות ספורטיביות שיופעלו על ידי מתנדבי קהילה נגישה ומתנדבים נוספים מ"בנק הפועלים", חיילים מ"בית אלמוג שילוני", בני נוער מהעיר ומאמני כושר מ"הולמס פלייס".

בשיאו של האירוע יופיע הזמר דני רובס שיבצע יחד עם הקהל את השיר "משהו חדש מתחיל" בשפת הסימנים. כאשר צוות מחלקת הנוער והצעירים ילמדו את התנועות כך שכל מי שרוצה יוכל להצטרף לשירה ולחוויה הייחודית שמחברת בין אנשים שומעים לאנשים חרשים וכבדי שמיעה. הכניסה לאירוע חופשית ותושבי העיר מוזמנים.


מחזיק התיק לשירותים חברתיים, עמיעד טאוב: "האגף לשירותים חברתיים לוקח חלק בארגון שלל הפעילויות ביום המעשים הטובים בדגש על לקוחות האגף מתחום האזרחים הוותיקים והשיקום. אני מברך על רוח ההתנדבות העירונית, מחזק כל פעילות המקדמת שילוב וחיבור בין לקוחות האגף לתושבי העיר. יום המעשים הטובים הינו יום חשוב אך אחד ויחיד במסגרת 365 ימים של מעשים טובים אליהם אנחנו מחויבים מידי שנה."

חבר מועצת העיר ויו"ר עמותת סחלבים, אלעד שמעונוביץ: "עמותת סחלבים, מחלקת הנוער והצעירים והקהילה מובילה את אירועי יום המעשים הטובים בעיר כבר שנים רבות, ומחברת ליוזמה החשובה הזו בני נוער רבים וגופים נוספים המקדישים מזמנם, ולא רק ביום הזה, לעזור ולעשות למען הקהילה והחברה שלנו."

צילומים: באדיבות דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות