מאת: מערכת מודיעינט | צילום ארכיון מודיעינט

חודש אדר הולך ומתקרב ובבתי הספר ברחבי העיר מתחילים בהכנות לאחד מאירועי השיא של השנה, המסורת השמחה ביותר של העיר - תהלוכת העדלאידע. הצעדה הצבעונית תתקיים ביום שישי 6.3.20.


כידוע, כוכבי העדלאידע במודיעין מכבים רעות הם ילדי העיר, תלמידי כיתות ד' אשר צועדים כאשר הם מחופשים. מידי שנה נערכת העדלאידע תחת נושא המאגד את כל המיצגים של בתי הספר. השבוע נחשף הנושא שילווה השנה את האירוע והוא -  "צועדים בשביל ישראל".


לבתי הספר חולקו נושאים של אתרים ומקומות בארץ מצפון ועד דרום, שיהוו מקור ההשראה לתחפושות ולמיצגים איתם יופיעו בתהלוכה הססגונית לאורך רחוב עמק החולה  וכבר כעת, משקיעים בתי הספר מחשבה רבה ותכנון. בין המיצגים לדוגמה: גולשים בחרמון, ירושלים, עמק יזרעאל, המצפה התת ימי באילת, מצדה, כאשר גם מודיעין מכבים רעות תקבל ייצוג המשקף את "הבית". 

מלבד תלמידי בתי הספר, ישתתפו בתהלוכה גם חברי מועצת הנוער, ילדי אקי"ם, ילדי איל"ן, ילדי חוגי עמותת סחלבים, ילדים מחוגים פרטיים, תנועות הנוער ועוד. בתום התהלוכה יפעלו במקום מתחמי פעילויות לכל המשפחה באמפי פארק החולה ובפארק הדגים עם יריד שעשועים, מתנפחים, פינת איפור, קליעת צמות ועוד הפתעות.

בשעה 14:00 בתום התהלוכה, כוכב הרשת הגדול קווין רובין יופיע לילדים ולנוער ולאחר מכן תופיע להקת פורמולה.

שישי 6.3 תהלוכת העדלאידע תצא לדרך החל מהשעה 12:30. במקרה של גשם, תתקיים העדלאידע ביום ראשון 8.3, בשעה 17:00.

אלון שמידט, ראש אגף תרבות ואירועים: "לטיול יצאנו ובשביל ישראל צעדנו. זה המוטו שלנו השנה בתהלוכת העדלאידע המסורתית. שהרי העיר בנויה משמות רחובות הפורשים את כל מפת ארץ ישראל מצפון ועד דרום, וקהילת העיר בנויה אף היא מתושבים שהגיעו מכל רחבי הארץ. מודיעין שלי זו ישראל שלי, אז בואו לצעוד יחד איתנו בשביל ישראל הצבעוני והיפה."

אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק התרבות: "מסורת העדלאידע של מודיעין נמשכת גם בחג פורים הקרוב, וזו הזדמנות מעולה לראות את היצירה של ילדי בתי הספר המקסימים שמחכים לצעוד ולהשתתף בה. לצד העלדאידע יהיה הפנינג שלם, הופעות, פעילויות ודוכנים ואני מזמין את כל התושבים לבוא וליהנות מהאירוע המושקע."