בשער: צילום מעדלאידע 2018

בשבוע שעבר נערכה ישיבת התנעה ראשונה לעדלאידע 2019 שתתקיים בעיר ביום שישי, 15.3. בישיבה השתפו צוותי החינוך – מורים ומנהלים של בתי הספר היסודיים, נציגי הורים ונציגי אגף תרבות ואירועים בעירייה, ובה  גם נחשף הנושא שילווה השנה את האירוע הצבעוני והוא "שירי ילדים, שירי ילדות".

לבתי הספר חולקו מקבצים של שירי ילדים מפורסמים עליהם גדלנו, כדי שיהוו מקור השראה לתחפושות ולמיצגים עבור התהלוכה הססגונית, כאשר כבר כעת, משקיעים בתי הספר מחשבה רבה ותכנון. בין השירים, לדוגמה, שירי חיים נחמן ביאליק, שירי עוזי חיטמן, שירי טיף וטף של אורנה ומשה דץ, שירי אריק אינשטיין, "הכבש השישה עשר" ועוד רבים וטובים. כך שמובטחת תהלוכה מהנה, שתוכל לדבר אל ליבם של גדולים וקטנים כאחד.

חגיגת העדלאידע המודיעינית היא אירוע התרבות הגדול הוותיק ביותר בעיר (למעט חגיגות יום העצמאות), כאשר הייחוד שלה הוא שהיא מבוססת על בתי הספר היסודיים בעיר, חוגים עירוניים ותנועות הנוער בעיר.

אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק התרבות: "העדלאידע העירונית היא אחד מאירועי הדגל של העיר, הנותנת במה לבתי הספר והמסגרות העירוניות. ההצלחה שלה בכל שנה והעובדה שהיא מצליחה למשוך כ"כ הרבה צופים היא בזכות הצוותים של בתי הספר, המורים וההורים יחד עם התלמידים, המציבים רף גבוה של יצירתיות והשקעה שהופכים את העדלאידע לאחת היפות בישראל."

אלון שמידט, מנהל אגף תרבות ואירועים: "משנכנס אדר מרבים בשמחה. התחלנו בישיבת התנעה לעדלאידע כשהמטרה היא גם חינוכית וגם תרבותית עבור הילדים. אנחנו כבר מחכים לראות את שיתופי הפעולה והחיבורים המעניינים שיצרו בתי הספר עם שירי הילדים לכבוד האירוע הגדול והמשמח ביותר בעיר."