צילומים: חורחה נובומינסקי, מודיעינט.

כ-15 אלף צופים וכ-2,000 צועדים השתתפו ביום שישי האחרון בעדלאידע ה-18 של מודיעין מכבים רעות, שעמדה השנה בסימן 70 שנים למדינת ישראל. 

בעדלאידע צעדה התהלוכה הססגונית והמרהיבה לאורך רחוב עמק החולה, בהשתתפות תלמידי שכבות ד' מכל בתי הספר היסודיים בעיר ומבית הספר לחינוך מיוחד "פסיפס" – שהובילו את התהלוכה.

התלמידים, שעבדו על התלבושות והמיצגים שלהם, לקחו את נושא יום הולדת ה-70 של המדינה למקומות שונים ומגוונים. כך למשל, בית ספר "אופק" התלבשו בדמותו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, והכינו מיצג ענק ממדים של דמותו של הרצל. בית הספר "האלה" הזמין את כולם לטוס אל על, "היובל" הקדיש את המיצגים לתעשיית הקולנוע הישראלי לדורותיו, בית הספר "ניצנים" יצר מיצגים המסמלים את קק"ל, בית ספר "יזמ"ה" הכין מיצגים של חברת האוטובוסים אגד, בית הספר "אלונים" התמקד באמנות הישראלית כדוגמת יצירותיו של האמן הישראלי אגם, בית הספר "ענבלים" יצר בעזרת בד ענק את מפת ארץ ישראל ובו חורים לראשי התלמידים שהציצו בכל נקודה של עיר, בית הספר "נתיב זבולון" הציג את חיל האוויר עם מיצגי מטוסים ופרחי טיס ובית הספר "אריאל" ציין את יובל 50 שנה לשחרור ירושלים, עיר הבירה. תלמידי "פסיפס", ייצגו את העיר מודיעין מכבים רעות במיצגים של סמל העירייה ושכונות העיר ועוד ועוד.

בתהלוכה ניתן היה לראות גם את הליצנים הקהילתיים של מחלקת הנוער והצעירים ואת ילדי החוגים של עמותת סחלבים, קבוצות אקרובטיקה, מחול וג'אז, וכמובן את נציגי תנועות וארגוני הנוער הרבים הפועלים בעיר. לאורך כל התהלוכה הוצגו מכוניות עתיקות כדוגמת הסוסיתא המפורסמת , ג'יפ משנת 48', אוטובוס ואמבולנס עתיקים, דמויות מודי שצעדו בתהלוכה וחברי מועצת העיר שהתלבשו כרקדני הורה ואף רקדו ריקודי עם בתהלוכה. 

במקביל לצעדה, באזור פעל גם מתחם פעילויות עם מתנפחים, יריד שעשועים, סדנת "בועות של חלומות", פינת איפור ועוד. בסיום התהלוכה נהנו כ-5,000 ילדים ונוער מהזמרת נועה קירל שסחפה את הקהל במופע ממיטב להיטיה.

ראש העיר, חיים ביבס: "מדי שנה, הופכים רחובות העיר לצבעוניים ושמחים בחגיגה העירונית הגדולה של העדלאידע, והשנה הייתה זו שמחה כפולה בשל החגיגות לציון שבעים שנה למדינה. אני רוצה להודות לאלפי התושבים ולמבקרים, שהשתתפו באירוע הענק בו לקחו חלק ועמלו רבות תלמידי העיר וצוותי בתי הספר היקרים, חניכי תנועות הנוער, מתנדבים וכל הכוחות המקומיים שחברו יחד כדי ליצור את האווירה הקהילתית המיוחדת כל כך של עירנו."

חבר המועצה ומחזיק תיק התרבות, אלעד שמעונוביץ: "שילוב הנושא של יום הולדת 70 שנה למדינת ישראל עם העדלאידע המסורתית שלנו יצר השנה אירוע צבעוני ומוצלח במיוחד, שחיבר בין רבדים שונים מתוך ההיסטוריה של המדינה ודור העתיד שאלו הילדים שלנו. תודה רבה לצוות הנפלא של אגף תרבות ואירועים וכל עובדי העירייה על אירוע מוצלח, אנחנו כבר מתכוננים לאירוע פורים בהמשך השבוע."

מנהל אגף תרבות ואירועים, אלון שמידט: "ההתרגשות וההכנות שלפני אירועי פורים מוכיחות שנה אחרי שנה את הצורך באירוע העדלאידע. ההירתמות והחשיבה של קהילות בתי הספר, הצוות החינוכי ומינהל החינוך באות לידי ביטוי בצורה מקצועית וחינוכית ועל כך תודתי. היה כיף לראות את אלפי התושבים שלנו באים ונהנים מאווירה פורימית צוהלת ולראות כיצד עברו להם שבעים שנה בשעתיים. להתראות באירועי התרבות הבאים."