ממשלת ישראל מחריפה את הצעדים למניעת התפשטות נגיף הקורונה בארץ. אמש, הודיע ראש הממשלה על הגבלות נוספות, בינהן, ביטול הלימודים בכל מוסדות החינוך, לרבות גנים, פעוטונים וחינוך מיוחד. עוד הוחלט על איסור התקהלות של יותר מעשרה אנשים.

מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי בהתאם להנחיות, בעיר לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך.  
מערך הצהרונים של עמותת סחלבים לא יפעל. 
פעילות החוגים של עמותת סחלבים ועירוני מודיעין הוקפאה אף היא במלואה לרבות חוגי הספורט והפנאי וכן שיעורי הנגינה של הקונסרבטוריון.

תנועות הנוער גם הן לא יפעלו.

הספריות הציבוריות לא יפעלו. ניתן לשאול ספרים דיגיטליים באמצעות אתר העירייה.
שינויים בשירותי העירייה-
החל מהיום, ראשון,  15.3, תצומצם קבלת קהל בבניין העירייה ולא תותר התקהלות של יותר מעשרה אנשים. על כן, ממליצים לפנות לעירייה באמצעות הטלפון או אתר האינטרנט. מרבית השירותים העירוניים ניתנים לביצוע דרך אתר העירייה בדף "שירותים דיגיטליים". כמו כן, ניתן ליצור קשר עם נציגי העירייה באמצעות דף "צור קשר" שבאתר העירייה או בטלפון, בימים ראשון עד חמישי משעה 08:00 ועד השעה 16:00.
 

 המוקד העירוני 106 (או 08-9726020) זמין 24 שעות ביממה - 

המוקד העירוני 106 יורחב לעוד שני מוקדי שירות והחל מהיום, יוקמו מוקד לנושא חינוך ומוקד בנושא רווחה וסיוע פסיכולוגי המיועד לפניות ושאלות של תושבי העיר.

כל אירועי התרבות והפנאי של העירייה המתוכננים לחודשים מרץ ואפריל בוטלו. ביטולים אלה כוללים בין השאר את כנס ההסברה על הרפורמה בחינוך המיוחד, יריד האספנות במע"ר, חידון מורשת, ערב שירי קרליבך ועוד.

היכל התרבות העירוני דחה אף הוא את פעילותו לשבועות הקרובים

פעילויות "שעות הסיפור" של רשת הספריות העירונית ועמותת סחלבים בוטלו.

האירועים של מפג"ש – מרכז פעילות הגיל השלישי בוטלו אף הם.

פעילות מרכז יום לקשיש שברחוב אלמוגן לא יפעל והשירותים הניתנים לקשישים יינתנו בביתם של הקשישים.

פעילות המרכז הרב תחומי תופסק אף היא. בין היתר בוטלו כל אירועי חודש האישה לרבות הפעילויות שהיו מתוכננות להתקיים במרכזים המסחריים בעיר וכן אירועי סוף השבוע "נעים להכיר".

מרכז הספורט העירוני נסגר אף הוא. ממנהלת אופק נמסר כי כל המנויים יוקפאו החל מתאריך 15.3.2020, כמו כן, לא יתקיימו חוגים.

תפילה וטקסים דתיים ייערכו בקבוצות של עד 10 אנשים, תוך שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם.

סופרמרקטים, חנויות מכולת, ובתי המרקחת יישארו פתוחים.

נכון לרגעים אלה קוי התחבורה הציבורית אמורים לפעול כסדרם, עם זאת, משרד הבריאות ממליץ להימנע ככל הניתן משימוש בתחבורה הציבורית והוחלט על הפסקת התשלום במזומן בכל אמצעי התחבורה.

בנוסף הוחלט על סגירת מקומות בילוי כמו הקניון, בתי קפה ומסעדות. עם זאת, חלק מבתי העסק בעיר נערכים לעריכת משלוחים ולאפשר איסוף מנות בטייק אוויי.