רגע לפני בחירות סבב שלישי, תשומת הלב במודיעין מכבים רעות הופנתה לתיכון מו"ר בעיר. מפגש תמים לכאורה בין תלמידי התיכון לבין 'פורום המשפחות השכולות' גרר תגובות נזעמות מצד הורים כלפי הנהלת התיכון.

מדובר במפגש חובה לקראת גיוס שנערך בשבוע החולף בתיכון. ראוי לציין, כי בית הספר ידוע בשיעורי הגיוס הגבוהים של תלמידיו וכי חלק לא מבוטל מבוגריו הצמיח קצינים, טייסים ולוחמים.

חוג ההורים- פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני הוקם ב-1995 ע"י יצחק פרנקנטל, לאחר רצח בנו אריק בידי מחבלים של החמאס, וחבריו קוראים למניעת שכול, קידום דו-שיח, סובלנות, פיוס ושלום. כל חברי הפורום איבדו בן משפחה כתוצאה מהסכסוך.

תלמידי כיתה י"ב בבית הספר פגשו את נציגי הפורום למפגש שיח, כאשר לטענת אחת מתלמידות התיכון, אחד מחברי הפורום, פלסטיני, תמך בדבריו בפעולות המחבלים. לדבריה, הוא רואה ביידוי אבנים דרך לגיטימית לביטוי עצמי. חלק מהתלמידים בחרו לעזוב בתגובה את האולם באמצע הדיון.

כאמור, המפגש עורר תגובות סוערות. מספר הורים הוקיע את קיום המפגש ותכניו, כשמנגד קראו הורים אחרים בזכות סובלנות ושיח מכבד. הורים שדיברו בגנות קיום המפגש ודברים שנאמרו כביכול בשבח פעולות טרור הביעו סלידה ופליאה כיצד תיכון מו"ר, שידוע בשמו הטוב ובבוגריו המצטיינים, ערך מפגש שכזה. אמא של אחת התלמידות: ״כפו עליהם פעילות פוליטית בתוך בית הספר״. 

מספר הורים מזועזעים ביקשו לקבל תשובות מבית הספר, אולם העלו חרס בידם. 

מאידך, נשמעו קולות רבים של הורי תלמידים בתיכון ותושבים בכלל למען דו שיח מכבד, ביניהם ליאור בן מוחה, סגן אלוף בצה"ל ובוגר התיכון בעצמו, שקרא לסובלנות, אי הכללה ושמירה על לשון נקייה. כמו כן, הוסיף כי יש לסמוך על שיקול דעתם על בני הנוער שלומדים בתיכון. 

תגובת משרד החינוך: "הנושא נבדק בימים אלה על ידי המשרד בשיתוף עיריית מודיעין-מכבים-רעות, אנו נפעל בהתאם לממצאי הבדיקה".

תגובת עיריית מודיעין: "הנושא בבדיקה ויטופל בהתאם".

תגובת יו"ר הנהגת ההורים העירוני במודיעין: "פניתי למנהל החינוך בנושא בבקשה לבדוק את הדברים, ובימים הקרובים אטפל בזה מולם".

תגובת יו"ר הנהגת הורי תיכון מו"ר, שחף סברסקי, עדיין לא התקבלה, ותפורסם לכשתתקבל.