הסיורים המודרכים יתקיימו בכל יום חמישי החל מה-21.5 ולאורך כל חודש יוני, בשעות הערב הקרירות יותר, בין השעות 19:00 עד 21:00. תכנית הסיורים מותאמת לכל המשפחה ומומלץ להביא משקפת, פנס, נעליים סגורות ומים.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ימסרו המשתתפים הצהרת בריאות בטרם צאתם לסיור. בסיורים עצמם מדגישים בחברה להגנת הטבע, יש לעטות מסכה ולשמור על מרחק של שני מטרים אחד מהשני. לכל קבוצה יוכלו להצטרף עד30  משתתפים.

• הטיול הראשון בסדרת סיורי העששיות יתקיים ב-21.5 בגבעת רגב. במסגרת הסיור יעלו המשתתפים לצפות בשקיעה מעל הגבעה ויחוו את הטבע הסובב את העיר דרך הרגליים. נקודת מפגש בכיכר השנייה אחרי תחנת     הרכבת פאתי מודיעין, לכיוון ליגד סנטר.

• ב-4.6 ייערך טיול ביער בן שמן. במהלכו ילמדו המשתתפים על ציפורי הלילה, יקשיבו לקולות הקסומים ויחפשו את היצורים הממלאים את היער בחיים בשעות החשיכה. נקודת המפגש בתחנת הדלק "דלק" בסוף השדרה     המרכזית, ליגד סנטר.

• ב-11.6 יערך סיור עששיות בגבעות הדרומיות, עם הדרכה על יונקי הלילה. ההדרכה תעסוק בחושים המתחדדים בלילה, בעטלפים וחיות אחרות שמתעוררות לפעילות כשאנו מתחילים לפהק ורוצים לישון. נקודת מפגש בכיכר השוטר.

• ב-18.6 ייערך סיור מרתק בגבעת שר ובבית הכנסת החשמונאי העתיק. בין היתר יעסוק הסיור בשרידים הקדומים וההיסטוריה של העיר והגבעה. מקום מפגש בחניה של בית הכנסת החשמונאי העתיק.

• סדרת הסיורים תיחתם ב-25.6 בגבעת התיתורה, העשירה בסיפורי היסטוריה עם מערות, בתי בד ומבצר. שם יכירו המשתתפים את אורח חייהם של בני המקום וסיפורה של הגבעה. נקודת מפגש בכניסה לגבעה מכיוון רחוב כליל החורש.

שמעון גואטה, מחזיק תיק מורשת: "אני חושב שיותר מהכל בתקופה בה היינו בהסגר, היה חסר לנו הטבע הפורח הסובב את עירנו, ולפיכך אני שמח שהצלחנו להחזיר את סיורי החוויה המודיעינית בסימן סיורי עששיות באתרי הטבע היפים שלנו ואני מזמין את התושבים לצאת מהבתים, להירשם וליהנות ביחד מהסיורים המיוחדים."

אביטל יוגב, מנהלת קהילת מודיעין והסביבה בחברה להגנת הטבע: "יוצאים מהקורונה אל הטבע בשעות הערב הקרירות אחרי שבועות ארוכים של סגר, אנחנו מאושרים סוף סוף לצאת הטבע הפתוח והבטוח, כמובן לפי הנחיות משרד הבריאות ולנשום אוויר נקי. הטבע המיוחד של אזור מודיעין שוקק חיים גם בלילה, ואנו מזמינים את הציבור להצטרף אלינו לסיורים מרתקים בשעות הערב לכל המשפחה."

לסיורים יש להירשם מראש במוקד העירייה 08-9726020. כרטיס לבודד- 20 שקלים. כרטיס למשפחה בת 4 נפשות – 50 שקלים.