בצילום: מרחב למידה באולפנת אורות מודיעין | דוברות העירייה

עיריית מודיעין-מכבים-רעות חתמה השבוע על פרויקט רחב היקף להתקנת סיבים אופטיים מתקדמים במבני ציבור ובמוסדות החינוך בעיר. 

המעירייה נמסר כי הפרויקט צפוי לצאת לדרך בעוד כחודש וכי התקנת הסיבים האופטיים תאפשר חיבורים מתקדמים  לבתי הספר ומבני ציבור כמו גם למצלמות אבטחה ולמערכות בקרה עירוניות. 

בעירייה אומרים כי לפרויקט יתרונות רבים, בין היתר, מדובר על חיסכון כלכלי לרשות המקומית שתוכל בתוך כחמש שנים להחזיר את ההשקעה הכספית בהתקנת הסיבים, ולחסוך את תשלומי העירייה לחברות התקשורת. בנוסף, בזכות רוחב הפס, איכות העברת הנתונים צפויה להיות גבוהה ומהירה יותר, דבר שישפר את אופן הלמידה בבתי הספר, שיפור השירותים לתושבים הניתנים ע"י העירייה וגם חיזוק תחום הביטחון והסדר בעיר, על ידי חיבור של אמצעים טכנולוגיים כדוגמת מצלמות המצריכות שימוש בפס רחב.

חיים ביבס, ראש העיר אמר השבוע: "נדבך חשוב ביישום מודל "עיר חכמה" הוא כמובן התשתיות המתקדמות. מדובר בפרויקט רחב היקף שישפיע על מתן השירות ועבודת העירייה והכי חשוב, על אופן הלמידה בבתי הספר עבור התלמידים והתלמידות שלנו".

חבר המועצה, יוסי אביבי מחזיק תיק אסטרטגיה מסר בתגובה: "עידן הקורונה חידד את הצורך בתקשורת  איכותית רחבת פס. התלמידות והתלמידים, שהורגלו ללמוד ממחשב במשך שנה חזרו בחלקן למוסדות חינוך שיצרו כיתות ללא ספרי לימוד. כדי לאפשר קיום סדיר ואיכותי של לימודים עם ספרי לימוד ממוחשבים ומעבדות מיחשוב פעילות במקביל גבר הצורך בפריסת סיבים ייעודיים לכל מוסדות החינוך בעיר. המיזם שמתחיל בימים אלו יימשך כחודש וחצי ועם סיומו יסתיימו, כך אני מקווה, התלונות של "הספר לא עולה" או "האתר לא זמין"."