בשעה האחרונה אנו עדים לרוחות עזות שהחלו לנשוב באזורנו.  

על פי התחזית העדכנית, החל מהערב גשמים עזים צפויים לרדת ויימשכו גם מחר בלילה ועד שבת. קיים חשש להתפתחות שטפונות משמעותיים בנחלי הדרום. כבישים וצירי תנועה צפויים להיחסם, בעיקר באיזור הדרום.

הרוחות תתחזקנה מאוד במהלך הלילה ותתפשטנה בהדרגה מאזור הדרום לאזור המרכז והצפון. הרוחות צפויות להגיע לעוצמות חריגות של 80 - 100 קמ"ש.

יחידות החילוץ של משטרת ישראל נערכו ומהמשטרה נמסר כי הם מוכנים לפעול בתוך זמן קצר במוקדים השונים ככל שיידרש, במטרה להציל חיים ולאתר נעדרים. עוד נמסר כי המשטרה תפרסם כל העת מידע אודות חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר.  קיים צפי כי מזג האוויר הסוער יגרום גם לחסימות צירים, הצפות ושיטפונות ברחבי הארץ ובפרט באזור הדרום וים המלח. 

רשות הטבע והגנים קוראת לציבור הרחב  להימנע מטיולים בשטחים הפתוחים ובנחלי הדרום כולל הרי אילת, הערבה, הנגב וים המלח. באזורים אלו צפויים שיטפונות נרחבים ומסכני חיים בנוסף לסגירת כבישים לזמן ממושך שיגבילו את התנועה באזורים אלו. חל איסור מוחלט להיכנס לאפיקי נחלים או להתקרב לשפת הנחל.

עיריית מודיעין מכבים רעות עדכנה כי ברחבי העיר בוצעו ניקיון של הקולטנים למניעת סחף וכן סיורים למניעת מפגעים במרחב הציבורי. בעירייה ממליצים לתושבים לקשור היטב או להוציא מן החצר או המרפסת כל מה שעלול לעוף ברוח, כמו למשל, אדניות ועציצים ולהמנע מהוצאת גזם וקרטונים. אם נתקלתם במפגע במרחב הציבורי - דווחו למוקד העירייה 106.