מאת: רמי היפש

מזג האוויר ביום חמישי האחרון היה סוער. שמעון גואטה, יו"ר סניף הליכוד במודיעין, חשש בפתיחת הקלפי בבחירות לראשות הליכוד בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לחבר הכנסת גדעון סער, שהרוחות יבריחו את התושבים – אבל התבדה.

הוא לא התבדה בתוצאות. כמו בכל קלפי גם במודיעין זכה נתניהו לרוב עם 465 קולות בעד ואילו סער קיבל 315 קולות – יותר מ-750 איש מבין כ-1,000 חברי הסניף בעיר הגיעו להצביע. "זו תעודת כבוד לנוכח מזג האוויר והעובדה שמדובר בחג", סיכם גואטה. "החברים בסניף הראו מעורבות"

המעורבות כללה מהצד של נתניהו את גואטה, שר התיירות יריב לוין, תושב העיר שהקים את הסניף המקומי יחד עם ראש העיר חיים ביבס והשניים שהו כל היום בסניף וליוו את הבחירות עם גואטה.

התוצאות הצמודות יחסית לתוצאה הארצית, שם נתניהו גרף 72.5% מהקולות. גואטה נוטה לשייך זאת לבלוק של חברי התעשייה האווירית המצביעים בסניף, והיו מהגרעין שהקים את הסניף והלך אחרי ההוראה השקטה של חיים כץ להצביע לסער. הוראה ששר הרווחה לשעבר מכחיש פומבית.

ביום ראשון כבר נכחו אנשי הסניף בהדלקת נרות חגיגית בתל אביב עם אנשי הסניפים האחרים וכבר התחילו לחשוב על הבחירות לכנסת בעוד שלושה חודשים. "עכשיו ננוח קצת ונתחיל להתארגן לבחירות", אומר גואטה. "זה רק מתחיל".