השבוע אושרה בממשלה התוכנית להורדת נתוני תחלואת הקורונה בישראל, וקיום סגר כללי בארץ למשך שלושה שבועות החל מיום שישי 18.9 בשעה 14:00 ועד לאחר חוה"מ סוכות 11.10. 

עיריית מודיעין מכבים רעות הודיעה כי בשל הסגר, תצומצם פעילות העירייה והיא תפעל במתכונת חירום. כמו כן,  לא תתאפשר קבלת קהל בעירייה לרבות באגפי העירייה השונים ובהם השירות הווטרינרי העירוני ורשת הספריות העירונית. עוד נמסר כי העירייה תמשיך להפעיל שירותים חיוניים כדוגמת – המוקד העירוני, שמירה על ניקיון העיר, שירותי ביטחון, שירותים חברתיים וכדומה.

השירות הפסיכולוגי החינוכי יעבוד גם בימי הסגר, כאשר הורים ותלמידים יוכלו ליצור קשר דרך המוקד העירוני בכל ימות השבוע, כולל בחגים ובשבתות.

מחלקת הקליטה גם היא תמשיך ללוות את העולים החדשים בעיר. באגף הקליטה עדכנו כי לאחרונה נפתחו ארבע כיתות אולפן ל-70 עולים חדשים, אשר ימשיכו לעבוד גם מרחוק דרך הזום כל יום. בנוסף, כמו בסגר הקודם, רכזות הקליטה יצרו קשר טלפוני עם עולים אשר נמצאים בבידוד, עולים קשישים וכל מי שזקוק לעזרה במיוחד בתקופה מורכבת זו.

אגף קהילה גם הוא יפעיל את קו החירום למען האזרחים הוותיקים במספר 053-2204973. ניתן ליצור קשר לסיוע ועזרה בימי הסגר. גם פרויקט "קהילה בבידוד" אותו מפעיל האגף ימשיך בימי הסגר עבור תושבים שנמצאים בבידוד ואין באפשרותם לקבל סיוע, כדוגמת שינוע תרופות, מזון ועוד. ניתן ליצור קשר עם המוקד העירוני 106.

האגף לשירותים חברתיים יאפשר קבלת קהל במקרים חריגים ומקרי חירום בלבד, אך יעניק שירות טלפוני עבור התושבים במספר – 073-2329444 עד השעה 16:00 ולאחר מכן, דרך המוקד העירוני 106. בשבועות האחרונים פעל האגף במרץ בחלוקת מאות תלושי חג לקשישים ומשפחות נזקקות בעיר וכן חלוקת ארגזי מזון, כהיערכות לחג ולסגר.

אגף חברה, נוער וצעירים יתפעל את עמוד הפייסבוק והאינסטגרם של "נוער מודיעין מכבים רעות" שם ניתן יהיה למצוא עדכונים לנוער ופעילויות שונות.

רשת הספריות הציבוריות גם היא כאמור תיסגר במהלך ימי הסגר, מיום שישי 18.9 ועד להודעה חדשה. ניתן  לשאול ספרים דיגיטליים בשירות הדיגיטלי באתר העירייה או בעמוד הספרייה.

בעירייה מזכירים כי שירותים רבים ניתן לבצע באופן דיגיטלי באתר העירייה, כדוגמת תשלומים מקוונים, פניות למוקד העירוני ושירותי הנדסה, גם הם מפורטים באתר העירייה.