בסוף השבוע האחרון עדכנו אנשי רשות שמורות הטבע והגנים, את הווטרינר העירוני, ד"ר עופר עינב, כי צבועה אשר הסתובבה בחודשים האחרונים, באזור רעות ושכונת מוריה נלכדה. הצבועה טופלה על ידי הווטרינר של רשות הטבע והגנים, הועברה ושוחררה בשטחים פתוחים במרחק של כ-20 ק"מ ממודיעין . בנוסף, הולבש לצבועה קולר ובו משדר GPS מיוחד המאפשר לאנשי רשות שמורות הטבע והגנים לעקוב באמצעות אותות אחר תנועתה באזור.

כזכור, הצבועה מסתובבת באזור העיר בחודשים האחרונים ובתחילת 2018 נתפסה בפעם הראשונה על ידי נציגי שמורות הטבע שהעבירו אותה לדרום פארק קנדה. אולם עוד באותו היום גילו אנשי רשות הטבע והגנים כי הצבועה, חזרה לסביבתה המוכרת. כעת מקווים ברשות שמורות הטבע והגנים כי אזור המחייה אליו הועברה יתאים לדרישותיה.

ברשות שמורות הטבע שבים ומדגישים כי הצבוע המפוספס, שנמצא באזור מודיעין מזה שנים רבות, הינו חיה מוגנת ובלתי מזיקה, שלא ניתן לפגוע בה ולכן הטיפול בחיה זו נעשה על פי כל הדרישות המחמירות על מנת שלא לפגוע בחיה.

הווטרינר העירוני, ד"ר עופר עינב מוסר כי חל איסור על האכלת חיות הבר וזאת על מנת להשאירן מחוץ לתחום העירוני, יש להקפיד על סילוק המזון בשעות הלילה, דבר שימנע מחיות הבר להיכנס לשטחים העירוניים ולהישאר בסביבת המחיה הטבעית והבטוחה עבורן.