הורים רבים נתקלים בתופעה של כינים אשר מתמקמות על ראשי ילדיהם, גורמות לגרד ולחוסר נוחות, ולעיתים אף נודדות אל ראשיהם של יתר בני המשפחה, ולא אחת התופעה חוזרת על עצמה פעם אחר פעם.

מערכת החינוך חסרת אונים בנושא זה, כיוון שעל פי הנחיות משרד החינוך, גננות ומורות אינן רשאיות לבדוק את ראשי התלמידים כשהן חושדות שיש כינים, אלא אם כן קיבלו אישור מההורים. כמו כן, לא ניתן להרחיק תלמיד הנגוע בכינמת מהגן או מבית הספר. וכך, ההדבקות חוזרות ונשנות וקבוצות הוואטסאפ מפרסמות מדי שבוע את הקריאה הידועה "הכינה נחמה שוב הגיעה לבקר בגן".

ועד הגנים העירוני של מודיעין מכבים רעות יוצא ביוזמה מקורית ומציע יום טיפול עירוני, או "מבצע כינמת" כפי שהם קראו לזה.

"הכל התחיל בשאלה של אחת מנציגות ועד גן בקבוצת הוואטסאפ של ועדי הגנים" מספר חנן קלחמן לוינסקי - יו"ר ועד הגנים העירוני. "היא שאלה אם למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם הכינים? מיד הגיעו תשובות מיואשות, רובם אמרו שאין מה לעשות ואם הילדים לא יידבקו בגן, אז הם יידבקו בחוג או בבילוי בגינה אחה"צ". 

"אז חשבנו מה אפשר לעשות והחלטנו ללכת על מבצע רחב היקף, ולהציע יום טיפול עירוני. קראנו  לזה "מבצע כינמת" והכרזנו על יום שישי ה- 12.4 כיום טיפול עירוני בכינים, בו כולם מנקים את הראש לילדים. בינתיים הצטרפו אלינו גם חלק מבתי הספר, ואנחנו מאוד מקווים שזה יתפוס חזק בעיר ונצליח לצמצם את התופעה ולשפר משמעותית את המצב".

אז תרשמו ביומן - 12.4.19 - "מבצע כינמת" - כולם מנקים את הראש לילדים וממגרים את הכינים ממודיעין.