היום, שלישי 11.2, נחנכה המעלית בפארק ענבה, המהווה בשורה בהפיכתו של הפארק לנגיש יותר. טקס החנוכה נערך בנוכחותם של ראש העיר, חיים ביבס, סגניו, שלמה פסי, מויש לוי ואילן בן סעדון, חברי המועצה שמעון גואטה ושחר מי און, ונציגי קהילה נגישה מודיעין מכבים רעות, היו"ר גולן בר, מיקו קימחי ומירב שבירו.

בטקס אמר ביבס: "הפארק היפהפה שהוא אחד מסמליה של העיר, יהיה עתה נגיש ונוח עבור מבקרים רבים – נכים, אנשים עם מוגבלויות פיזיות שונות ומשפחות עם עגלות שיוכלו ליהנות ממנו, כפי שעשינו בגבעת התיתורה וכפי שנמשיך במקומות נוספים חשובים, למען אוכלוסיות אלו."

הצורך להקמתה של המעלית עלה לאור השיפועים הטופוגרפיים המאפיינים את הכניסות לפארק, אשר מקשים על אנשים עם מוגבלויות פיזיות וכן על משפחות עם עגלות ועוד, את ההגעה לפארק.

המעלית תוכל לשאת עד 14 אנשים והיא שקופה בחזיתה כך שתוכל לספק חווית הנאה מנוף הפארק הנפרש ממול. מיקומה של המעלית, הוא איזור הכניסה הצפון-מערבית לפארק דרך הגשר הנופי בכיכר התחבורה, מול חניון הרכבת ברחוב עמק זבולון. כך שהמעלית יורדת לשביל מרכזי ממנו ניתן להתנייד בקלות. מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי מיקום זה נבחר לאחר התייעצות ושיתוף פעולה עם חברי קהילה נגישה ונציגי העירייה, אשר היו שותפים לתכנון המעלית.

היקף ההשקעה בעבודות מוערך בכמיליון שקלים, והפרויקט בוצע על ידי אגף מבני ציבור וחברת "נעמן מעליות".