בשער: חיים ביבס, עידן קלימן וגלוריה פורן | צילום: ישראל שפילמן, חבר הנהלת שלוחת ארגון נכי צה"ל במודיעין.

בשבוע שעבר נחנך במודיעין הבית לארגון נכי צה"ל על שם מרק פורן ז"ל, תושב העיר, שכיהן כמזכיר מחוז תל אביב והמרכז של הארגון, ונרצח בשנת 2002 בעת מילוי תפקידו.

מרק ז"ל היה בין היוזמים להקמת השלוחה של ארגון נכי צה"ל במודיעין מכבים רעות, מתוך מטרה להקים בית חם עבור נכי צה"ל תושבי העיר, לסייע להם במיצוי זכויותיהם ולהוות מקום התכנסות ויצירת קהילה חברתית עבורם.

"זהו חלום שהתגשם", אמר יו"ר הארגון במודיעין, שמחה שידלובסקי, והוסיף: "אני תקווה שבית זה יהפוך למקום הומה בנכי צה"ל רבים שיגיעו וימלאו אותו באהבה ובתוכן. לא מדובר בשלוחה רגילה של קבלת קהל רק לצורך שמירה על זכויות הנכים, אלא במועדון חברים עם פעילויות ותכנים מגוונים שיופעל ע"י חברי הנהלת השלוחה בהתנדבות מלאה ויהווה מקום מפגש, מועדון חברים פעיל ובית אמיתי". שידלובסקי הודה לאורחים שהגיעו לטקס חנוכת הבית, לראש העיר על פעילותו להקצאת מבנה והכרתו בחשיבות הקמת בית לנכי צה"ל, ליו"ר ארגון הנכים הארצי עידו קלימן, לנכי צה"ל ולנכבדים נוספים שהגיעו לטקס. 


עוד ציין שמחה כי בשלב הראשון יהיה הבית, הממוקם בשכונת מוריה, ברחוב מרים החשמונאית 2 - פתוח במשך ארבעה ימים בשבוע, בימים ראשון, שני, רביעי וחמישי, כאשר חברי ההנהלה יהיו אלה שיפעילו את המועדון ואת המשרד לקבלת קהל בהתנדבות מלאה. בנוסף, תיעזר השלוחה בשירותי בית הלוחם בת"א ותיהנה מתכנים, סדנאות, וטיולים שהבית מציע לנכי צה"ל.  שמחה פנה בקריאה לנכים להירשם בבית הלוחם כדי לזכות בזכויות והטבות אלו.


טקס חנוכת השלוחה, אליו הגיעו גם בניו של מרק ואלמנו גלוריה פורן, נפתח בהתקנת מזוזה, תפילת הרב הראשי של מודיעין, הרב אליהו אלחרר, והסרת הלוט מעל השלט הנושא את שם השלוחה: "שלוחת ארגון נכי צה"ל במודיעין ע"ש  מרק פורן ז"ל".

ראש העיר חיים ביבס: "המקום ישמש בית עבור נכי צה"ל תושבי העיר. אני אפעל לשלב את בני הנוער שלנו , אשר מובילים בגיוס לצה"ל וליחידות המובחרות, בפעילויות חינוכיות וערכיות בשיתוף נכי צה"ל המהווים דוגמה ומופת לנו ולבני הדור הבא. תפקידנו לחבק את נכי צה"ל ולתת הכול למי שהקריב חיים או את גופו למען המדינה שלנו. אנחנו  נהיה כאן כדי לעזור ולסייע כדי להביא לבית זה תוכן ועשייה".

יו"ר הארגון  הארצי של נכי צה"ל עו"ד עידו קלימן: "אנו נמצאים בתקופה קשה, כאשר חייל פצוע שלנו עשה מעשה נואש. אנו נחושים לשנות את צורת השירות של אגף השיקום.  אנו נתמוך בפעילות התרבותית שתתקיים במקום ונקצה לכך את התקציבים הרלוונטיים".