לקראת החורף, אשר החל סוף סוף להראות את אותותיו, החלו בעיריית מודיעין מכבים רעות להיערך ולהכין את העיר לימי העונה הקרה והגשומה בשנה.

מהעירייה נמסר כי הטיפול המרכזי מתמקד בניקוי יסודי של מאות הקולטנים הפרושים ברחבי העיר, שתפקידם לקלוט את מי הגשמים. פעילות זו מבוצעת בעיקרה על ידי רכבי הטיאוט והשאיבה, על מנת למנוע סתימתם של הקולטנים מהצטברות של עלים ופסולת שעלולים לגרום להצפות. כמו כן, מנוקים מקומות המועדים לסחף בכבישים ובשולי המדרכות. זאת ועוד,  נבדקה תקינותן של המשאבות הנחוצות לניקוי בזמן החורף והציוד הנדרש עבור צוותי העירייה להיערכות במקרי חירום, כדוגמת חליפות חורף, פנסים, גנראטורים ועוד. ציוד זה משמש את הצוות כונן החירום שהוקם על ידי האגף לשירותי ביטחון וחירום, אשר תפקידו יהיה לתת מענה במקרה של מפגעים בטיחותיים חמורים במקרה כאשר יש מזג אוויר קשה.


עוד מזכירים בעירייה כי המוקד העירוני פועל 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע וזמין עבור התושבים לדיווחים על מפגעים במהלך החורף. אם נתקלתם במפגש בטיחותי, חייגו 106 ודווחו למוקד העירוני


אגף תשתיות בעירייה מבצע גם הוא שורת משימות על מנת להיערך בהתאם, בעיקר במקומות שהיוו בעבר מוקד למקרי סחף והצפות ולטיפול במקרי חירום של סופה. בין היתר, דואגים צוותי האגף לגיזום  ענפים של עצים וותיקים בשכונות הוותיקות ובמוסדות חינוך העלולים להוות מפגע בטיחותי, בוחנים את הקולטנים ומערכות הניקוז בכבישים ורחובות ברחבי העיר, מכינים את ציוד חירום החשמל ועוד.

גם תאורה הוחלפה בעיר. היכן שהיו פנסים שבורים ולא תקינים אשר יכולים לגרום לשיבושי הפסקות חשמל עם בוא הגשם. כ-20 פנסים הוחלפו סה"כ לפנסי תאורת לד חסכוניים בחשמל וכן הוחלפו עמודי תאורה. בנוסף, הוחלפו כבלי חשמל תת קרקעיים לטיפול בקצרים והגברת אספקת החשמל והתאורה בלילות במספר מוקדים בעיר.

במוסדות החינוך, הונחו בתי הספר לנקות את כלל הגגות והמרזבים, עובדי מחלקת אחזקת מבנים ניקו את כל הגגות והמרזבים שבגני הילדים ונערך מעקב לקולטנים בגני ילדים ובתי ספר.

באתרי הבנייה ברחבי העיר הונחו הקבלנים לחזק את הגדרות באתרים. בנוסף, צוותי הפיקוח העירוני עורכים סיורים באתרי בנייה על מנת לאתר ולמנוע מפגעים שונים שעלולים להתרחש כתוצאה מרוחות חזקות במהלך החורף. פיקוח זה ימשיך על ידי המפקחים של מחלקת הפיקוח על הבנייה והפיקוח העירוני, במהלך כל החורף.

הקבלנים בשכונות החדשות ובאתרי הבניה הונחו לבדוק את תקינות מערכות הניקוז, כך נמסר מהעירייה.