צילום אילוסטרציה: Depositphotos

מודיעין מכבים רעות היא אחת הערים המחוסנות ביותר בישראל, כנגד נגיף הקורונה, בוודאי בהשווואה לערים הגדולות. מעיריית מודיעין נמסר כי קרוב ל-75% מתושבי העיר הבוגרים התחסנו כבר בחיסון שני,

למרות הנתונים המעודדים, מציינים  בעירייה כי נכון ליום ראשון, 28.2, ישנם עוד כ-  6,459 תושבים אשר טרם החלו בתהליך החיסון נגד נגיף הקורונה. על פי נתוני  העירייה, שהתקבלו ממשרד הבריאות קבוצת התלמידים הבוגרים בגילי 19-16, היא הקבוצה בה יש פחות מתחסנים בהשוואה לקבוצות הגיל האחרות בעיר. 

במטרה להגביר את קצב ההתחסנות בקרב בני ובנות הנוער בעיר, הנחה ראש העיר חיים ביבס, להפעיל מתחם חיסונים ייעודי לבני הנוער, על מנת לעודד  התחסנות בקרב קבוצת גיל זו, במיוחד לקראת חזרתם הקרבה לספסל הלימודים בבתי הספר.


מתחם החיסונים לנוער יפעל ע"י מגן ישראל באמצעות מד"א, ובשיתוף עם אגף חברה נוער וצעירים, אשר ידאג לאווירה קלילה ומזמינה במתחם. המתחם יפעל ביום שלישי הקרוב 2.3 משעה 22:00-16:00 באולם הספורט השבטים בשדרות יצחק רבין. המתחם מיועד לבני נוער שטרם התחסנו, כאשר לאחר החיסון הראשון במתחם ייקבע להם באותו מועד כבר זימון לחיסון השני באמצעות קופות החולים.

ניתן להירשם מראש למתחם החיסונים בקישור - https://katzr.net/a60337


ראש העיר חיים ביבס: "עירנו מוגדרת כעיר ירוקה עם אחוז התחסנות מרשים ביותר, ביחס לערים אחרות. זיהינו כי אוכלוסיית הנוער פחות מתחסנת, בין השאר, עקב כך שהם האחרונים שיכלו לעשות זאת על פי סדרי העדיפויות שקבע משרד הבריאות, ויחד עם זאת, מדובר באוכלוסייה פגיעה בגל זה של הקורונה, אשר מבלה רבות ועלולה להידבק ולהדביק. אני קורא להורים ולבני הנוער לבוא ולהתחסן ולשמור על עצמם ועל הסובבים ולאפשר להם לחזור לשגרת חיים טובה ומהנה מהר ככל הניתן".

ברוך בוחניק, מחזיק תיק הבריאות: "העיר שלנו נמצאת כרגע ב90% מתחסנים וכ75% מתחסנים בבני הנוער, לכל אחד ואחת יש אחריות על המרחב הציבורי ופתחנו את המתחם כדי להקל על בני הנוער להתחסן במהירות ללא צורך בהמתנה דרך הקופה."